Strona główna

Konkursy i olimpiady

Klasówka Powstańcza - czwarta edycja

Organizatorami konkursu są: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Instytut Pamięci Narodowej O/Katowice, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach. Do udziału w konkursie zaproszeni są uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych, III wygaszanych gimnazjów oraz szkół średnich z obszaru całego kraju, a także wszyscy zainteresowani historią.

18 stycznia 2019

V Ogólnopolski Konkurs Literacki o Twórczości Kornela Makuszyńskiego "Czytanie Jest Przygodą"

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie wraz ze  Szkołą Podstawową nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Literackim o T ...

18 stycznia 2019

Ogólnopolski Konkurs "RAZEM dla lepszego Internetu"

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych.

17 stycznia 2019

Konkurs „Wybieram wybory” 2019

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory” będzie poświęcona ogólnej wiedzy dotyczącej prawa wyborczego.

15 stycznia 2019

V ogólnopolski konkurs recytatorski "W kręgu poezji i prozy więźniarek KL Ravensbrück"

Organizatorem Konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie „Rodzina byłych więźniarek niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück” oraz Miasto Ruda Śląska. Organizatorów wspierają: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Polski Związek b. Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych. Konkurs ma charakter ogólnopolski i jest skierowany do uczniów klas VIII szkół podstawowych, III klasy gimnazjum i szkół ponadpodstawowych.

11 stycznia 2019

29. Ogólnopolski Konkurs im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie

Organizatorem 29. Ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie o tematyce olimpijskiej im. Jana Parandowskiego jest Polski Komitet Olimpijski, z siedzibą w Warszawie.

9 stycznia 2019

Numizmatyka jest dla Ciebie

Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Lublinie, które jest organizatorem inicjatywy pod nazwą "Numizmatyka jest dla Ciebie" serdecznie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w warsztatach dotyczących kolekjonerstwa i wiedzy na temat numizmatyki i historii monetarnej Pol ...

9 stycznia 2019

Konkurs na temat wiedzy o współczesnej historii Polski

Fundacja Editions Spotkania zaprasza młodzież do uczestnictwa w konkursie na temat wiedzy o współczesnej historii Polski.

7 stycznia 2019

"Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku"

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza nauczycieli oraz młodzież szkolną do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku".

4 stycznia 2019

VI Ogólnopolski Konkurs o ks. Stanisławie Konarskim pod nazwą "Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny"

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublnie serdecznie zaprasza do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie o ks. Stanisławie Konarskim pod nazwą "Kasiądz Stanisław Konarsk ...

4 stycznia 2019
Starsze informacje