Strona główna

Szkoła i organ prowadzący

Spotkania LKO z dyrektorami szkół

Zmiana godziny narady w dniu 23 sierpnia br.

17 sierpnia 2017
Czytaj więcej

Zaproszenie na konferencje Lubelskiego Kuratora Oświaty

  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych województwa lubelskiego, Przedstawiciele organów prowadzących szkoły i placówki, Przedstawiciele związków zawodowych reprezentatywnych w myśl Ustawy o Radzie Di ...

20 lipca 2017
Czytaj więcej

Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018

  Minister Edukacji Narodowej ustalił na rok szkolny 2017/ 2018 następujące podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa: 1. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. 2. Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i inf ...

11 lipca 2017
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie

Lekturą 6. edycji Narodowego Czytania jest jedno z najpiękniejszych dzieł literatury polskiej "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Wzorem roku ubiegłego zapraszam Państwa do włączenia się w akcję poprzez organizowanie w swoich szkołach i placówkach wspólnego czytania, które pozwoli przeżyć wspaniałe chwile z bohaterami utworu.

6 lipca 2017
Czytaj więcej

Konkurs na hasło i plakat promujące segregację śmieci

Ministerstwo Środowiska ogłasza konkurs dla dzieci na hasło i plakat - promujące segregację śmieci. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci szkolnych wszystkich poziomów. Prace rozpatrywane będą w dwóch kategoriach: "dzieci" - dla uczniów szkół podstawowych oraz "młodzież" - dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

30 maja 2017
Czytaj więcej

25. Bieg Solidarności "Lubelski Lipiec 1980" i 5. PKO Półmaraton Solidarności

3 czerwca 2017 roku odbędzie się w Lublinie 25. Bieg Solidarności "Lubelski Lipiec 1980" i 5. PKO Półmaraton Solidarności. Impreza organizowana jest przez Zarząd Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ "Solidarność i Fundację "Ruchu Solidarności Rodzin".

12 maja 2017
Czytaj więcej

VII Rodzinny Rajd Rowerowy "Rowerowy Las"

Organizatorami 7. Rodzinnego Rajdu Rowerowego są: Fundacja "Ruchu Solidarności Rodzin" i Region Środkowo-Wschodni NSZZ "Solidarność". Celem imprezy jest popularyzacja aktywnego wypoczynku w gronie rodzinnym, w kontakcie z naturą i prezentacja walorów przyrodniczych województwa lubelskiego.

9 maja 2017
Czytaj więcej

"Pierwszy Europejski Festiwal Schumana"

Organizatorami "Pierwszego Europejskiego Festiwalu Schumana" są Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana. Działania Instytutu mają na celu wsparcie procesu edukacyjnego i przygotowanie przyszłych kadr do służby społecznej w Polsce i Europie. Grupy Schumana są naśladowcami Roberta Schumana, zwanego "świętym w garniturze", którego proces beatyfikacyjny toczy się w Watykanie.

5 maja 2017
Czytaj więcej

Jak chronić dane osobowe?

Poradnik GIODO dla dyrektorów szkół

21 kwietnia 2017
Czytaj więcej

Warsztaty dla nauczycieli uczących języka polskiego

Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza na warsztaty dla nauczycieli uczących języka polskiego jako drugiego - "Uczeń z doświadczeniem migracji w szkole"

22 marca 2017
Czytaj więcej
Starsze informacje