Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności

Strona główna

Aktualności

Komunikat w sprawie wyboru podręczników szkolnych

W związku z docierającymi do Lubelskiego Kuratora Oświaty informacjami o prowadzonych działaniach marketingowych ze strony wydawców podręczników szkolnych, przypominam, że kryterium decydującym o wyborze konkretnego podręcznika, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych powinna być ocena ich merytorycznej zawartości oraz dobro ucznia.

24 czerwca 2017
Czytaj więcej

Akademia Wiedzy Koniecznej - nowe oblicze szkoły jako lokalnego ośrodka wiedzy i edukacji

Studium Nauk Humanistycznych i Społecznych Politechniki Wrocławskiej realizuje projekt "Akademia Wiedzy Koniecznej - nowe oblicze szkoły jako lokalnego ośrodka wiedzy i edukacji", którego celem jest zwiększenie udziału osób dorosłych w edukacji poprzez uruchomienie w 20 szkołach Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji.

24 czerwca 2017
Czytaj więcej

Uczennica lubelskiego technikum Wolontariuszem Roku

Przejdź do - Uczennica lubelskiego technikum Wolontariuszem Roku

Ewelina Szelewicka z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. J. Vetterów w Lublinie zdobyła tytuł Wolontariusza Roku w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Ministra Edukacji Narodowej. Uroczysta gala finałowa, podczas które ...

21 czerwca 2017
Czytaj więcej

Dzień wolny od pracy w Kuratorium Oświaty w Lublinie

Zgodnie z Zarządzeniem nr 9 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 roku w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2017 r. dla pracowników urzędów administracji rządowej, uprzejmie informujemy, że 16 czerwca 2017 jest dniem wolnym od pracy w Kuratorium Oświaty w Lublinie. Z kolei w dniu 24 czerwca 2017 r. (sobota) Kuratorium będzie pracowało jak w zwykły dzień, tj. w godzinach od 7.30 do 15.30.

14 czerwca 2017
Czytaj więcej

III Wojewódzki Festyn "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczna Lubelszczyzna" za nami

Przejdź do - III Wojewódzki Festyn

 W dniu 9 czerwca 2017 r. Błonia Zamkowe należały do najmłodszych. III Wojewódzki Festyn "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczna Lubelszczyzna" po raz kolejny stał się okazją do spotkania uczniów szkół i przedszkoli z przedstawicielami służb mundurowych, ratowniczych, ...

14 czerwca 2017
Czytaj więcej

LISTA KOORDYNATORÓW ds. wdrażania modelowego zestawu narzędzi diagnostycznych oraz standardów funkcjonowania poradni psychologiczno-pedagogicznych

Podaje się do publicznej wiadomości listę koordynatorów ds. wdrażania w Województwie Lubelskim modelowego zestawu narzędzi diagnostycznych oraz standardów funkcjonowania poradni .

9 czerwca 2017
Czytaj więcej

Konferencje wojewódzkie nt. konstruowania programu wychowawczo-profilaktycznego

Przejdź do - Konferencje wojewódzkie nt. konstruowania programu wychowawczo-profilaktycznego

W dniach od 12 maja 2017 r. do 7 czerwca 2017 r. w „Sali Błękitnej” Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbył się cykl 10 konferencji pt. „Konstruowanie programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły/placówki”, której organizatorami byli: Lubelski Kurator Oświaty oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

8 czerwca 2017
Czytaj więcej

Ogłoszenie dla pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych

Zapraszamy serdecznie pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych do udziału w dwudniowym szkoleniu dotyczącym wykorzystania modelowego zestawu narzędzi diagnostycznych z obszaru emocjonalno-społecznego TROS-KA oraz standardów funkcjonowania poradni psychologiczno-pedagogicznych

8 czerwca 2017
Czytaj więcej

Konferencja naukowa – Lublin: 700 lat chrześcijańskiej kultury

12 czerwca na Zamku w Lublinie będzie miała miejsce wyjątkowe wydarzenie - konferencja naukowa Lublin: 700 lat chrześcijańskiej kultury.

6 czerwca 2017
Czytaj więcej

Informacja w sprawie składania oświadczeń lustracyjnych

Uprzejmie informuję, że zgodnie z art. 4 pkt. 45 ustawy z dnia 18 października 2006 roku o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów ( Dz.U. z 2016 r., poz.1721 z późn. zm.), do złożenia tych oświadczeń zobowiązani są wyłącznie dyrektorzy lub kandydaci na dyrektorów szkół publicznych, urodzeni przed dniem 1 sierpnia 1972 r.

2 czerwca 2017
Czytaj więcej
Starsze informacje