Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności

Strona główna

Aktualności

Konkursy "Świadkowie 4 czerwca 1989" i "Świadkowie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny"-przypomnienie

Szanowni Państwo! W roku szkolnym 2018/2019 obchodzimy 30 rocznicę wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Czerwiec 2019 roku to także 40 rocznica Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Niewątpliwie jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Narodu Polskiego. T ...

13 maja 2019

Kandydaci do Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim - kadencja 2019-2023

Uprzejmie informuję, że w związku ze zbliżającym się zakończeniem czteroletniej kadencji Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim istnieje konieczność powołania nowej Komisji na kolejną kadencję 2019 - 2023. Lubelski Kurator Oświaty, jako organ, przy którym działa Komisja, zwraca się do Państwa z prośbą o wskazanie kandydatów na członków Komisji.

26 kwietnia 2019

Odezwa Komitetu Honorowego Obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Województwie Lubelskim

W załączeniu przekazujemy wersję elektroniczną Odezwy Komitetu Honorowego Obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Województwie Lubelskim.

24 kwietnia 2019

Dzień wolny od pracy w Kuratorium Oświaty w Lublinie

Zgodnie z Zarządzeniem nr 7 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 kwietnia 2019 roku, uprzejmie informujemy, że 2 maja 2019 jest dniem wolnym od pracy w Kuratorium Oświaty w Lublinie. Z kolei w dniu 11 maja 2019 r. (sobota) Kuratorium będzie pracowało jak w zwykły dzień, tj. w godzinach od 7.30 do 15.30.

24 kwietnia 2019

Podziękowania

Serdecznie wszystkim Państwu Dyrektorom dziękuję - zarówno za odpowiedzialne wypełnienie swoich zadań w tym zakresie, jak również okazane wsparcie innym placówkom, w których występowały nieprzewidziane trudności.

18 kwietnia 2019

Rady pedagogiczne - klasyfikacja i promocja uczniów

Lubelski Kurator Oświaty na bieżąco monitoruje sytuację w szkołach. W załączniku poniżej zamieszczamy przekazywane przez dyrektorów informacje na temat terminów i wyników posiedzeń rad pedagogicznych dotyczących klasyfikacji i promocji uczniów klas programowo najwyższych w liceach ogólnokształcących i technikach województwa lubelskiego.

18 kwietnia 2019

Życzenia wielkanocne Lubelskiego Kuratora Oświaty

Przejdź do - Życzenia wielkanocne Lubelskiego Kuratora Oświaty

Szanowni Państwo, Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam Wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego. Niech ten niezwykły czas, przypominający o wielkim poświęceniu i miłości, jaką obdarzył nas Pan, przyniósł nadzieję i wiarę w tryumf światła nad ciemnością, zwycięstwo dobra nad złem.

17 kwietnia 2019

XXV Ogólnopolski Cukrowniczy Bieg Uliczny

W dniu 28 kwietnia 2019 r. w Werbkowicach odbędzie się XXV Ogólnopolski Cukrowniczy Bieg Uliczny

11 kwietnia 2019

Zawodowy strzał w 10! - w powiatach: bialskim, parczewskim i radzyńskim

Przejdź do - Zawodowy strzał w 10! - w powiatach: bialskim, parczewskim i radzyńskim

W dniach 29 marca oraz 4 i 5 kwietnia 2019 roku Lubelski Kurator Oświaty we współpracy samorządami terytorialnymi i powiatowymi zorganizował w Małaszewiczach, Parczewie i Radzyniu Podlaskim drugą edycję przedsięwzięcia pod hasłem: „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”.

9 kwietnia 2019

Wspieramy uczniów podczas tegorocznych egzaminów – zgłoś się!

Każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów. Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą pomóc uczniom podczas egzaminów, mogą się już zgłaszać do Kuratorium Oświaty w Lublinie.

5 kwietnia 2019
Starsze informacje