Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności

Strona główna

Aktualności

Szkolenie dla dyrektorów szkół i przedszkoli

Tytuł szkolenia: Jak wspomagać szkoły w zakresie kształcenia kompetencji kluczowych uczniów? Organizatorem jest Wydział Projektów, Zespół projektu Przywództwo - opracowanie modeli kształcenia i wspierania kadry kierowniczej systemu oświaty Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

17 maja 2017
Czytaj więcej

Projekt pozakonkursowy "Opracowanie instrumentów do prowadzenia diagnozy psychologiczno – pedagogicznej"

Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Kuratorami Oświaty ogłosił nabór kandydatów do pełnienia roli koordynatorów ds. wdrażania modelowego zestawu narzędzi diagnostycznych oraz standardów funkcjonowania poradni psychologiczno - pedagogicznych.

9 maja 2017
Czytaj więcej

Komunikat w sprawie wad fabrycznych podręczników do klasy III.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przesyłanie do Kuratorium Oświaty w Lublinie wadliwych fabrycznie podręczników Nasza Szkoła dla klasy III. Jednocześnie prosimy o zgłoszenie wcześniej stosownej informacji do p. Grażyny Gryz, e-mai: graz ...

8 maja 2017
Czytaj więcej

Poradnik "Bialo-Czerwona" - czyli jak czcić barwy narodowe

Przejdź do - Poradnik

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Ministerstwo Edukacji Narodowej zwraca uwagę na publikację pt. "Biało-Czerwona", opracowaną przez Pana Alfreda Znamierowskiego, Członka Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Komisji Heraldycznej przy Minis ...

5 maja 2017
Czytaj więcej

Narzędzie informatyczne "Kiermasz podręczników"

Ośrodek Rozwoju Edukacji zachęca do skorzystania z narzędzia informatycznego „Kiermasz podręczników", będącego jednym z elementów aplikacji „Podręczniki dla uczniów z niepełnosprawnościami" zamieszczonej pod linkiem http://adaptacie.ore.edu.pl Aplikacja dedykowana jest szkołom, do których uczęszczają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wymagający dostosowanych podręczników. Umożliwia ona odbiorcom swobodne korzystanie z dostępnych na platformie zbiorów.

28 kwietnia 2017
Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w imprezach w ramach 5. Maratonu Lubelskiego

7 maja 2017 już po raz piąty Lublin stanie się areną zmagań w konkurencji stanowiącej największe wyzwanie dla każdego biegacza - maratonie. 5. Maraton Lubelski to impreza, w którą co roku poza pasjonatami biegania włączają się liczne instytucje i służby mundurowe to nie tylko święto be szeroki program skierowany do mieszkańców Lublina, w szczególności dzieci i młodzieży.

28 kwietnia 2017
Czytaj więcej

"Strażak uczy ratować" - inauguracja kampanii edukacyjnej dla nauczycieli

Przejdź do -

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się spotkanie inaugurujące kampanię edukacyjną "Strażak uczy ratować, skierowaną do nauczycieli z województwa lubelskiego". Kampania organizowana przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej ma na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz jej usystematyzowanie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a także wytworzenie w nich pozytywnego nastawienia emocjonalnego, popartego poczuciem własnej skuteczności w tym zakresie.

28 kwietnia 2017
Czytaj więcej

Obchody majowych uroczystości w województwie lubelskim

Przejdź do - Obchody majowych uroczystości w województwie lubelskim

W dniu 3 maja 2017 roku będziemy obchodzić 226. rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja - pierwszej europejskiej konstytucji, która stała się symbolem suwerenności i praworządności państwa polskiego. Konstytucja 3 Maja była ukoronowaniem dążeń do silnej, bezpiecznej, sprawiedliwej i oświeconej Polski, a wartości, którym hołdowała, pozostają nam bliskie także współcześnie.

28 kwietnia 2017
Czytaj więcej

"Standard bezpieczeństwa online placówek oświatowych"

Pismo Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie bezpiecznego korzystania z internetu oraz działań interwencyjnych, w tym "Standard bezpieczeństwa online placówek oświatowych".

28 kwietnia 2017
Czytaj więcej

"Ekonomia społeczna - drogowskaz rozwoju społecznego" - spotkania informacyjne dla szkół

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie zaprasza szkoły ponadpodstawowe do wzięcia udziału w projekcie "Ekonomia społeczna - drogowskaz rozwoju społecznego", w ramach którego na terenie szkół organizowane będą spotkania informacyjne dotyczące ekonomii społecznej.

28 kwietnia 2017
Czytaj więcej
Starsze informacje