Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności

Strona główna

Aktualności

Zaproszenie dla Nauczycielek i Nauczycieli na webinarium z dr Anną Łosiak - geolożką planetarną

27 maja o godzinie 18:00 Centrum Nauki Kopernik i Esero-Polska zapraszają nauczycieli i uczniów zainteresowanych tematyką kosmiczną na bezpłatne webinarium z dr Anną Łosiak, geolożką planetarną z Instytutu Nauk Geologicznych PAN. Absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Michigan State University i Uniwersytetu w Wiedniu. Stypendystką Marie Skłodowska-Curie Actions, Fulbrighta i grantów NCN oraz Fundacji dla Nauki Polskiej. Badaczką powierzchni Marsa i małych kraterów uderzeniowych na Ziemi.

24 maja 2024

CyberWizards – InternationalCyber Camp.

CyberWizards jest przedsięwzięciem skierowanym do dziewcząt w wieku 13-16 lat, ceni ...

24 maja 2024

List Ministra Zdrowia do Rodziców i Opiekunów

Ministerstwo Zdrowia, działając wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej, na rzecz zwiększenia stanu zaszczepienia dzieci i młodzieży przeciw chorobom zakaźnym w ramach Programu Szczepień Ochronnych, zwróciło się z prośbą o pomoc w upowszechnieniu listu do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym, uczennic i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

22 maja 2024

Konferencja poświęcona tematyce szkodliwości nadużywania smartfonów przez małe dzieci

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu serdecznie zaprasza na Konferencję poświęconą tematyce szkodliwości nadużywania smartfonów przez małe dzieci.

17 maja 2024

Zastosowanie kompetencji cyfrowych w nauczaniu przedmiotów matematycznych i naukowo-technicznych w szkole podstawowej

Szkolenie online "Zastosowanie kompetencji cyfrowych w nauczaniu przedmiotów matematycznych i naukowo-technicznych w szkole podstawowej (kl. 4-8). Platformy edukacyjne i aplikacje mobilne oraz planowanie lekcji z ich wykorzystaniem".

17 maja 2024

Życzenia Lubelskiego Kuratora Oświaty dla ósmoklasistów

Drodzy Uczniowie,

14 maja 2024

Lekcje o finansach - edycja 2024 dla szkół podstawowych

Ministerstwo Finansów ogłosiło na swojej stronie internetowej nabór wniosków w ramach Programu "Lekcje o finansach" - edycja 2024. Podobnie jak w poprzedniej edycji Programu ego przedmiotem jest wsparcie realizacji działań z ...

10 maja 2024

EDUispirator i Młody EDUinspirator - Nowe horyzonty w edukacji

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji z ogłasza start kolejnej edycji Konkursu EDUinspirator i Młody EDUinspirator, pod hasłem "Nowe horyzonty w edukacji". Konkurs ten stanowi wyróżnienie dla osób zaangażowanych w realizację międzynarodowy ...

8 maja 2024

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon

Rusza II edycja Gigathonu czyli Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego organizowanego pod patronatem Ministra Edukacji oraz patronatem Prezydenta Miasta. Aby wziąć udział wystarczy zapisać się na stronie:

8 maja 2024

Digital Wizards – nowy konkurs dla szkół!

Digital Wizards to program edukacji cyfrowej, którego celem jest zdobycie przez uczniów nowych umiejętności z trzech obszarów:  sztucznej inteligencji 

8 maja 2024
Starsze informacje