Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności

Strona główna

Aktualności

Zakończyła się 7. edycja Narodowego Czytania

W sobotę 8 września 2018 roku odbyło się 7. Narodowe Czytanie pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

13 września 2018
Czytaj więcej

Akcja "Lekcja dla Rodaka" - edycja II

"Lekcja dla Rodaka" to akcja polegająca na organizowaniu zajęć edukacyjnych na temat historii Polaków w Kazachstanie, na Syberii i Kresach. Organizator akcji Fundacja dla Rodaka w Olsztynie zachęca Państwa Nauczycieli do przeprowadzenia przynajmniej jednej lekcji poświęconej Rodakom z Kazachstanu.

13 września 2018
Czytaj więcej

Konferencja "Innowacyjne meble w przyjaznej szkole"

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do udziału w konferencji „Innowacyjne meble w przyjaznej szkole”, która odbędzie się 17 września o godz. 9:30 w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców, przedstawicieli organów prowadzących szkoły i placówki edukacyjne, a także reprezentantów środowiska oświatowego i organizacji pozarządowych.

12 września 2018
Czytaj więcej

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnictwa Branżowego

Przejdź do - Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnictwa Branżowego

7 września 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnictwa Branżowego z udziałem Wicewojewody lubelskiego Pana Roberta Gmitruczuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk. Inauguracja rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, której przewodniczył Ksiądz Prałat Roman Wiszniewski. Dalsza część uroczystości odbyła się w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

10 września 2018
Czytaj więcej

Lubelska wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Z udziałem parlamentarzystów, Wojewody Lubelskiego - prof. Przemysława Czarnka, przedstawicieli władz samorządowych różnych szczebli, dyrektorów instytucji administracji państwowej i urzędów powiatu puławskiego oraz nauczycieli, rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Kazimierzu Dolnym , Lubelski Kurator Oświaty, Pani Teresa Misiuk, zainaugurowała rok szkolny 2018/2019.

6 września 2018
Czytaj więcej

Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie przemocy i agresji w szkole

Realizowany jest program Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie pt.: „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie przemocy i agresji w szkole.” W związku z tym prosimy o przesyłanie do końca września br. zgłoszeń szkół, które chcą wziąć udział w tym programie oraz potwierdzeń kontynuowania udziału w programie przez szkoły, które już w nim uczestniczą.

6 września 2018
Czytaj więcej

KUL zaprasza na warsztaty retro dla Młodzieży

Przejdź do - KUL zaprasza na warsztaty retro dla Młodzieży

W 2018 r. obchodzimy setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rocznicę powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Z tej okazji Fundacja Rozwoju KUL zaprasza młodzież na bezpłatne warsztaty realizowane w ramach projektu "KUL równolatkiem Niepodległej - retro warsztaty dla młodzieży"

5 września 2018
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2018

Przed nami siódma już edycja akcji "Narodowe Czytanie" pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku, 8 września, w całej Polsce będzie czytana powieść Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie".

4 września 2018
Czytaj więcej

POLSKO-NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY

Przejdź do - POLSKO-NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w roku szkolnym 2018/2019 r.

3 września 2018
Czytaj więcej

Oferta Edukacyjna Muzeum II Wojny Światowej

Przejdź do - Oferta Edukacyjna Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w aktywnych lekcjach historii.

3 września 2018
Czytaj więcej
Starsze informacje