Jesteś tutaj: Strona główna / Rodzice i uczniowie / Parlament dzieci i młodzieży / artykuł / treść archiwalna

Bieg Solidarności "Lubelski Lipiec 1980"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
To jest treść archiwalna z dnia 2021-05-18 10:17:29 zmodyfikowana przez Noskowicz Dariusz
Zobacz aktualną treść
18 maja 2021

Szanowni Państwo,
Nauczyciele i Wychowawcy,
Rodzice, Dyrektorzy,
Przedstawiciele organów prowadzących
szkoły i placówki oświatowe
województwa lubelskiego,
Drodzy Uczniowie,


już po raz 28. na terenie województwa lubelskiego zostanie zorganizowany przez Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. Wydarzenie co roku gromadzi na linii startu wielotysięczną grupę zawodników z różnych grup wiekowych. Uczestnicząc w biegu, oddają oni hołd bohaterom robotniczych strajków, które objęły Lubelszczyznę w lipcu 1980.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca 2021 r. Bieg, który jest upamiętnieniem współczesnej historii Lubelszczyzny, to również doskonała okazja, aby w dobie luzowania obostrzeń pandemicznych, aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.
Każdy biegacz otrzyma bezpłatną koszulkę startową, medal ukończenia biegu, pakiet żywieniowy, zaś na zwycięzców czekają cenne nagrody. We wszystkich kategoriach biegowych zawody będą odbywały się z elektronicznym pomiarem czasu.
Mamy nadzieję, że inicjatywa spotka się z dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i rodziców. Szkoła, która wystawi najliczniejszą reprezentację, otrzyma niespodziankę.
Szczegółowe informacje dotyczące biegu znajdą Państwo na stronie internetowej: www.solidarnosc.org.pl/lublin, na której można dokonać elektronicznego zgłoszenia (link: http://www.solidarnosc.org.pl/lublin/zapisy_elektroniczne-c-172.html).
Serdecznie zachęcamy do udziału w tej cennej inicjatywie i podjęcia sportowej rywalizacji w duchu fair-play. Warto być Polakiem!
 

Autor: Brewczak Agnieszka