Jesteś tutaj: Strona główna / Rodzice i uczniowie / Pomoc materialna / artykuł / treść archiwalna

Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
To jest treść archiwalna z dnia 2021-05-18 10:13:21 zmodyfikowana przez Noskowicz Dariusz
Zobacz aktualną treść
18 maja 2021

Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”, przy współpracy najważniejszych instytucji Lublina, od 1981 roku organizuje Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. Ideą biegu jest upamiętnienie współczesnej historii Lubelszczyzny, związanej z lawiną robotniczych strajków, które dały początek drogi do wolności. Ponad 150 strajkujących zakładów, postój około 100 tysięcy robotników i zatrzymanie komunikacji publicznej w Lublinie zrobiło na ówczesnej władzy duże wrażenie. Aby oddać hołd należny bohaterom tamtych dni każdego roku kilka tysięcy zawodników bierze udział w Biegu Solidarności. Jest to także pomysł organizatorów na niecodzienną lekcję historii oraz promowanie lokalnego patriotyzmu.

28. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” odbędzie się 5 czerwca 2021 r. Jest to najlepiej zorganizowana, wielotysięczna impreza biegowa na Lubelszczyźnie. Bieg nie ma ograniczeń wiekowych. Barierą nie jest również niepełnosprawność.

Wszystkie informacje dotyczące biegu znajdują się na panelu zapisów i stronie internetowej organizatora: https://www.solidarnosc.org.pl/lublin/.
Zapisy tylko elektronicznie pod linkiem: http://www.solidarnosc.org.pl/lublin/zapisy_elektroniczne-c-172.html
.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, będzie rozegrana w warunkach luzowania obostrzeń pandemicznych. Każdy biegacz otrzyma bezpłatną koszulkę startową, medal ukończenia biegu, pakiet żywieniowy. Na zwycięzców czekają cenne nagrody. We wszystkich kategoriach biegowych zawody odbędą się z elektronicznym pomiarem czasu.

Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w tegorocznym biegu.

Regulamin biegu  i grafika do pobrania poniżej.

Autor: Brewczak Agnieszka