Jesteś tutaj: Strona główna / Egzaminy / EGZAMIN ZAWODOWY / artykuł / treść archiwalna

Stypendia pomostowe dla maturzystów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
To jest treść archiwalna z dnia 2018-04-16 12:37:39 zmodyfikowana przez Smutek Łukasz
Zobacz aktualną treść
16 kwietnia 2018

7 kwietnia 2016 została ogłoszona XV edycja Programu Stypendiów Pomostowych. Programu, który od trzynastu lat wspiera młodych ludzi ze wsi i małych miast w dążeniu do zdobycia wyższego wykształcenia. Tytułowy pomost to stypendia na I rok studiów. Otrzymało je ponad 14.000 absolwentów szkół średnich rozpoczynających studia.
Program Stypendiów Pomostowych to oferta dla tegorocznych maturzystów, pochodzących ze wsi i małych miast (do 20 tys. mieszkańców), którzy uzyskali co najmniej 90 punktów z egzaminów pisemnych na maturze, dostaną się na I rok stacjonarnych studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w polskich publicznych uczelniach akademickich i spełnią pozostałe warunki określone w regulaminie. W ramach Programu studenci otrzymają stypendium na I rok studiów w wysokości 5000 zł wypłacane w 10 miesięcznych ratach. Na kolejnych latach studiów pomoc w ramach programu adresowana jest do stypendystów osiągających dobre wyniki w nauce.
Na stronie internetowej programu www.stypendia-pomostowe.pl dostępne są szczegółowe informacje, w tym regulamin XV edycji i jej haromonogram.

Autor: Smutek Łukasz