Kuratorium Oświaty w Lublinie

Sejm Dzieci i Młodzieży wybrany!

22 kwietnia 2015

Informujemy, że wybranych zostało 460 posłów i posłanek XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży!
Do projektu zgłosiło się 525 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Temat przewodni tegorocznej sesji brzmi „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież?”. Zadanie rekrutacyjne składało się z dwóch elementów – przeprowadzenia badania w lokalnym środowisku, a następnie na podstawie wyciągniętych wniosków – zaproponowania możliwych do wdrożenia zmian w swojej okolicy. Wykonane zadania to dowód nie tylko na pomysłowość i potencjał kandydatów na posłów i posłanki Sejmu Dzieci i Młodzieży, ale także ich świadomość społeczną i zaangażowanie w życie społeczności lokalnej. Malowanie ławek, oczyszczanie parków, podejmowanie współpracy z mieszkańcami, inicjowanie zmian na mniejszą lub większą skalę – to efekt pracy uczestników i uczestniczek rekrutacji do XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Relacje i wyniki dostępne są na stronie www.sdim.ceo.org.pl.
W dniach 9 i 10 maja w Warszawie spotka się komisja sejmowa SDiM, złożona z dwóch najlepszych zespołów z każdego województwa. Komisja wyłoni marszałków oraz przygotuje projekt uchwały Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Następnie 460 młodych posłanek i posłów spotka się 1 czerwca 2015 roku w Sali Posiedzeń Sejmu RP podczas XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Organizatorem XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Informacji udziela: Urszula Cyrynger, (22) 825 05 50 wew. 103, e-mail: sejm.mlodziezy@ceo.org.pl
 

lubelskie XXI SDiM.pdf

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2015-04-22 14:58:36
Data publikacji: 2015-04-22 15:15:04
Osoba sporządzająca dokument: Smutek Łukasz
Osoba wprowadzająca dokument: Szczepińska Anna
Liczba odwiedzin: 6695