Kuratorium Oświaty w Lublinie

Konkursy fizyczne dla uczniów

15 września 2021

Na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Fundacja FORUM ATOMOWE we współpracy z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego organizuje dwa, interesujące konkursy dla uczniów:

„Nukleo – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energii Jądrowej” dedykowany jest uczniom szkół średnich, szczególnie zainteresowanych naukami ścisłymi. Formuła tego konkursu zbliżona jest do olimpiady – uczniowie, po zakwalifikowaniu do etapu drugiego, rozwiązują zadania z zakresu fizyki jądrowej, nauki o promieniotwórczości i energetyki/inżynierii jądrowej oraz zadanie problemowe, które wymaga od uczestnika kreatywności. Tylko 20 osób zostanie zaproszonych do ścisłego finału, w czasie którego, uczestnicy przygotowują i prezentują jeden wybrany temat, dotyczący problematyki pokojowego wykorzystana energii jądrowej.
Więcej informacji o Konkursie „Nukleo” na stronie internetowej: https://forumatomowe.org/konkurs-nukleo/

„Z Energią dla Klimatu – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Wpływie Energetyki na Środowisko” dedykowany jest wszystkim uczniom 7 i 8 klas szkół podstawowych, którym szczególnie bliska jest tematyka ochrony klimatu i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym, m.in. poprzez wykorzystanie czystych źródeł energii, jak energia jądrowa czy odnawialne źródła energii. Uczestnicy konkursu, po zakwalifikowaniu do drugiego etapu, realizują jeden z czterech, zaproponowanych przez Komisję Konkursową, tematów w jednej, wybranej przez siebie formie: artykuł do lokalnej prasy, film lub plakat naukowy. Do ścisłego finału zostanie zaproszonych 20 osób.
Więcej informacji o Konkursie "Z Energią dla Klimatu" na stronie internetowej: https://forumatomowe.org/konkurs-z-energia-dla-klimatu/

W załączeniu materiały informacyjne o konkursach.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-09-15 07:57:19
Data publikacji: 2021-09-15 07:57:45
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 913