Kuratorium Oświaty w Lublinie

Konkurs "Ludzie Kresów: opowieści nieznane"

10 czerwca 2021

Muzeum Narodowe w Lublinie prowadzi od ubiegłego roku akcję "Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych'', której celem jest zachowanie pamięci o Kresach. Wydarzenie to swoim patronatem objął Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W ramach akcji, organizatorzy pragną zaprosić dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie pt. ,,Ludzie Kresów: opowieści nieznane''. Zadanie uczestników polega na odnalezieniu osoby pochodzącej z Kresów, np. wśród członków rodziny, sąsiadów, znajomych. Należy możliwie dogłębnie poznać ich losy, a następnie przedstawić je w formie pracy plastycznej lub cyfrowej pracy wizualnej. W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody: czytniki ebooków dla wszystkich laureatów miejsc I-III, a także gry planszowe oraz wejściówki do Muzeum. Rozstrzygniecie konkursu planowane jest jesienią 2021 r., regulamin ze szczegółowymi wytycznymi będzie dostępny w lipcu br. na stronie www.ocalone.mnwl.pl.

Wszelkie pytania, zarówno w sprawie akcji jak i konkursu, można kierować do koordynatora akcji, pani Krystyny Rzędzian: k.rzedzian@mnwl.pl.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-06-10 07:57:06
Data publikacji: 2021-06-10 07:58:15
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 982