Kuratorium Oświaty w Lublinie

Projekt Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2021

19 listopada 2020

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu informuje o rozpoczęciu naboru do projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska na rok 2021. Nabór będzie trwał do 27 listopada 2020 roku.

Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska jest projektem edukacji chóralnej realizowanym przez Narodowe Forum Muzyki współfinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt skierowany jest do chórów dzieci i młodzieży w wieku szkolnym działających w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych jako element edukacji muzycznej. Zadania merytoryczne Projektu realizowane są we współpracy z doświadczonymi chórmistrzami oraz kadrą dydaktyczną uczelni artystycznych.

Obecnie w projekcie uczestniczy ponad 200 chórów. Co roku w całej Polsce organizowanych jest około 40 koncertów, w tym dwa finałowe z udziałem wybranych chórów z danej edycji, kilkadziesiąt szkoleń dla dyrygentów, a także wiele regionalnych konkursów chóralnych weryfikujących poziom zespołów biorących udział w projekcie. Bezpośrednią opiekę nad uczestniczącymi w Akademii Chóralnej dyrygentami i ich chórami sprawują kuratorzy regionalni – chórmistrzowie, pedagodzy, specjaliści w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą.

Regulamin Akademii Chóralnej – Śpiewającej Polski 2021 oraz linki do formularzy elektronicznych znajdują się na stronie: www.nfm.wroclaw.pl/spiewajaca-polska-edycja-2021

Chór to nie tylko to, co widzimy na pierwszy rzut oka, czyli wspólne śpiewanie pięknych utworów i prezentowanie ich na scenie lub estradzie. Chór to cały szereg procesów psychologiczno-społecznych tak potrzebnych do rozwoju młodego człowieka, a także dla zrównoważonego funkcjonowania człowieka już dojrzałego.
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-11-19 14:09:40
Data publikacji: 2020-11-19 14:12:53
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 1141