Kuratorium Oświaty w Lublinie

8. edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania

22 września 2020

W dniach 10-25 października 2020 r. odbędzie się ósma edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania. Akcja przeprowadzana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Polscy uczniowie co roku wykazują bardzo duże zainteresowanie inicjatywą - dwa lata temu zajęliśmy trzecie miejsce, w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Tegoroczna edycja CodeWeek będzie zupełnie inna niż poprzednie, ale przez to wyjątkowa. Dlaczego? Poza bezpośrednimi spotkaniami organizatorzy chcą w tym roku promować inicjatywy, które będą mogły być realizowane w świecie wirtualnym. Wsparcie można uzyskać na stronie codeweek.eu, gdzie na mapie wydarzeń znajduje się wiele inspiracji.

Aby wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania wystarczy zgłosić swoje wydarzenie na stronie www.codeweek.eu/add. Dzięki temu inicjatywa zostanie wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce. Na organizatorów 1000 pierwszych wydarzeń online czekają nagrody.

Więcej informacji o konkursie i jego zasadach znajduje się na stronie www.koduj.gov.pl, a także w mediach społecznościowych Code Week Polska.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-09-22 12:24:21
Data publikacji: 2020-09-22 12:25:25
Osoba sporządzająca dokument: Dudek Marek
Osoba wprowadzająca dokument: Dudek Marek
Liczba odwiedzin: 788