Kuratorium Oświaty w Lublinie

Rekrutacja do XXVI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

10 marca 2020

 5 marca br. rozpoczeła się rekrutacja do XXVI sesji SDiM. Na stronie internetowej sdim.sejm.gov.pl oraz na oficjalnej stronie SDiM na Facebooku http://www.facebook.com/sejmdzieciimlodziezy został opublikowany temat tegorocznej sesji. W przewodniku, który uczniowie znajdą na stronie internetowej projektu znajdą się informacje o tym, jak wykonać zadanie rekrutacyjne, aby zakwalifikować swój zespół do udziału w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży w dniu 1 czerwca.
Organizatorem XXVI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a w gronie współorganizatorów oprócz Ministerstwa Edukacji Narodowej znajdują się także Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
Każdego roku w ramach tego projektu edukacyjnego uczniowie wykonują związane z tematyką sesji działanie społeczne. Relację z jego przebiegu zamieszczają następnie na platformie internetowej. W rekrutacji zostanie wyłonionych 230 dwuosobowych zespołów. Nagrodą dla autorów najwyżej ocenionych prac będzie udział w posiedzeniu SDiM. Dodatkowo, najlepszy zespół z każdego województwa oraz trzy najwyżej ocenione zespoły z całej Polski wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 9 – 10 maja.
Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest przekazanie uczestnikom projektu wiedzy na temat zasad funkcjonowania Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej oraz procesu legislacyjnego.
Dodatkowo, intencją jego organizatorów jest promowanie wśród młodych ludzi postaw obywatelskich, a także zachęcenie ich do działalności na rzecz społeczności lokalnych na etapie realizacji zadania rekrutacyjnego.


Zapraszamy do udziału!
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-03-10 10:30:51
Data publikacji: 2020-03-10 10:31:23
Osoba sporządzająca dokument: Płonka Sebastian
Osoba wprowadzająca dokument: Płonka Sebastian
Liczba odwiedzin: 3683