Program stypendialny "Horyzonty"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
18 marca 2019

„Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC” szuka ambitnych, otwartych i empatycznych młodych ludzi, którzy chcą zamieszkać w dużym mieście oraz zdobywać w nim wiedzę i doświadczenia.
Program to szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Nad stypendystami czuwają koordynatorzy regionalni oraz zespół Fundacji. Fundacja oferuje możliwość uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych i naukowych, wyjazdów na letnie i zimowe wakacje czy udziału w warsztatach o tematyce społecznej przygotowywanych przez Fundację we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Dzięki kreatywnemu działaniu i myśleniu, w szkole i poza szkolnymi schematami, młodzi ludzie odnajdują się w dynamicznie zmieniającym się świecie. Stypendium to też wsparcie materialne. Fundacja pokrywa między innymi koszty związane z mieszkaniem w bursie, wyżywieniem, opłatami szkolnymi, zakupem podręczników czy nauką języka.

Rekrutacja do programu - w terminie od 15 lutego do 31 marca. Wnioski mogą składać uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a dochód w ich rodzinach nie przekracza 954 złotych netto na osobę.

Szczegóły na stronie: efc.edu.pl/.

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-03-18 10:08:23
Data publikacji: 2019-03-18 10:52:04
Osoba sporządzająca dokument: Guzowska Anna
Osoba wprowadzająca dokument: Guzowska Anna
Liczba odwiedzin: 7112