Zawody FIRST Tech Challenge po raz pierwszy w Polsce

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
15 lutego 2019

W dniach 23-24 marca 2019 r. w Lublinie na Hali Politechniki Lubelskiej odbędą się pierwsze w Polsce oficjalne zawody FIRST Tech Challenge, w których weźmie udział 16 drużyn z województwa.

FIRST Tech Challenge to ogólnoświatowe rozgrywki wspierane przez NASA. Konkurs, polega na zbudowaniu robota przystosowanego pod tegoroczną rozgrywkę. Drużyny mają za zadanie zaprojektować, zbudować, zaprogramować roboty i sterować nimi, aby móc rywalizować w pojedynku z innymi robotami. Oprócz tego muszą dokładnie udokumentować swoje działania.

Głównym celem konkursu jest promocja robotyki, nauk ścisłych i nowoczesnych technologii jako szansy na najlepszą przyszłość dla młodych uczniów. Skierowany do młodzieży w wieku 13-18 oraz ich nauczycieli. Uczniowie tworzą Drużyny, które pracują nad konstrukcją robota, a nauczyciele pełniący rolę Mentorów mają za zadanie wskazać odpowiednią drogę odnajdywania rozwiązań i zapewnić młodzieży warunki do pracy.

Szczegółowe informacje o zawodach znajdują się w załącznikach. Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe0nquabXbIbmLfPi8NzYBkBtxnJ0n40P1_xjjOo_-UowZmtw/viewform

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-02-15 12:21:36
Data publikacji: 2019-02-15 12:24:00
Osoba sporządzająca dokument: Smutek Łukasz
Osoba wprowadzająca dokument: Smutek Łukasz
Liczba odwiedzin: 476