Jesteś tutaj: Strona główna / artykuł

Koncert kolęd

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
04 lutego 2019

W dniu 31 stycznia 2019 r. o godz. 11.00 w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, pod patronatem Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk, odbył się koncert kolęd „Dla Ciebie Polsko – kolędy dawniej i dziś”
w wykonaniu Kapeli Turobińskiej.
Kapela, działająca od 2016 roku, prowadzona przez Panią Edytę Prokopiuk przy współpracy z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Czernięcinie, Panią Małgorzatą Sikorą, zaprezentowała uczniom szkół województwa lubelskiego oraz zaproszonym gościom ponadgodzinny repertuar pieśni kolędniczych i pastorałek. Na szczególną uwagę zasługują etnograficzne poszukiwania Pani Edyty Prokopiuk oraz jej własne aranżacje muzyczne wykonywanych przez młodzież pieśni.
Rangę koncertu podniosła obecność Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Marszałka Sejmiku Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego oraz Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka, którzy w podziękowaniu za występ i w dowód uznania poziomu artystycznego wręczyli członkom Kapeli Turobińskiej drobne upominki.
Lubelskiego Kuratora Oświaty reprezentowała Pani Bożena Ćwiek, dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Lublinie, która wraz z Panią Agatą Grulą, Dyrektorem Generalnym Urzędu Wojewódzkiego, powitała wszystkich gości przybyłych na koncert.
Wśród wielu zaproszonych gości w koncercie wzięli udział senatorowie i posłowie RP, przedstawiciele duchowieństwa Kurii Metropolitalnej, władze samorządowe Gminy Turobin z Wójtem Gminy i Wiceprzewodniczącą Rady.
Oklaski, które towarzyszyły występom dzieci i młodzieży Gminy Turobin niewątpliwie świadczyły o uznaniu publiczności dla wykonawców i były potwierdzeniem ich artystycznego kunsztu. Fragmenty występu Kapeli Turobińskiej były transmitowane w Panoramie Lubelskiej.
Dziękując za kultywowanie tradycji polskiej, wspólnie przeżyte chwile pełne wrażeń i podziwu dla młodych wykonawców, życzymy Kapeli Turobińskiej wielu sukcesów artystycznych i tak wspaniałych odbiorców, jak uczniowie szkół województwa lubelskiego.
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-02-04 11:49:33
Data publikacji: 2019-02-04 14:30:29
Osoba sporządzająca dokument: Michalczuk Elżbieta Małgorzata
Osoba wprowadzająca dokument: Steć Danuta
Liczba odwiedzin: 663