Check IT - konferencja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
28 stycznia 2019

W dniu 5 marca 2019 roku Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin wraz z kołami naukowymi działającymi przy lubelskich uczelniach wyższych oraz specjalistami z branży IT, organizuje szóstą edycję konferencji pn. Check IT, która odbędzie się na terenie Lublina w ramach programu Lubelska Wyżyna IT. Konferencja Check IT dedykowana jest uczniom szkół ponadgimnazjalnych, w szczególności klasom informatycznym, matematycznym i technicznym. Wydarzenie co roku cieszy się ogromną popularnością i jest rozpoznawalne nie tylko w Lublinie, ale także w całym województwie lubelskim. Jedna z ostatnich edycji przyciągnęła blisko 1 800 osób z terenu całego regionu.


Konferencja ma na celu pogłębianie wiedzy młodzieży z zakresu innowacji technologicznych oraz zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną studiów informatycznych, oferowanych przez lubelskie uczelnie wyższe. W programie przewidzianych jest wiele prelekcji, prezentacji i warsztatów, prowadzonych przez studentów należących do kół naukowych oraz specjalistów z branży IT. Między innymi odbędą się wystąpienia na temat aplikacji mobilnych, programowania czy też tworzenia gier komputerowych. Dodatkowo słuchacze dowiedzą się jak w praktyce wyglądają studia informatyczne oraz jak odnieść sukces w branży IT. Podczas warsztatów uczniowie będą mieli okazję zaprogramować robota z klocków Lego, opanować podstawy programowania w języku Python, stworzyć własną aplikację desktopową a także poznać technologię druku 3D. Całość wydarzenia uświetnią pokazy dronów, robotów, okularów Oculus Rift, drukarek 3D i wiele innych atrakcji. Zaplanowano również spotkania dla nauczycieli w „Pokoju Nauczycielskim”, podczas których zaprezentujemy ofertę programów Urzędu Miasta Lublin skierowanych do młodzieży. Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie www.checkit.lublin.eu. Zachęcam dodatkowo do polubienia fan page’a Lubelskiej Wyżyny IT oraz dołączenia do wydarzenia Check IT 2019 na portalu Facebook, gdzie będą publikowane ważne informacje organizacyjne i konkursy. W jednym z konkursów nagrodą główną będzie możliwość organizacji wybranego warsztatu dla uczniów, przeprowadzonego w uzgodnionym terminie na terenie placówki szkolnej.


Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych zagadnieniami informatycznymi oraz nauczycieli informatyki i przedmiotów pokrewnych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja na konferencję i warsztaty na stronie checkit.lublin.eu (wymagane jest aby każdy z uczestników zarejestrował się indywidualnie na stronie internetowej wydarzenia). Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty, o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Wszelkich informacji na temat konferencji udziela koordynator programu Lubelska Wyżyna IT, pani Oliwia Wójtowicz (e-mail: oliwia.wojtowicz@lublin.eu, tel.: 81 466 25 12).

 

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-01-28 15:13:04
Data publikacji: 2019-01-28 15:18:03
Osoba sporządzająca dokument: Niderla Zbigniew
Osoba wprowadzająca dokument: Niderla Zbigniew
Liczba odwiedzin: 926