Publiczna prezentacja osiągnięć Szkoły Promującej Zdrowie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Lublinie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
09 stycznia 2019

W dniu 30 listopada 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Lublinie odbyła się publiczna prezentacja osiągnięć szkoły w zakresie realizacji programu Szkoła Promująca Zdrowie oraz przedstawienie wyników autoewaluacji.
W wydarzeniu wzięli udział członkowie społeczności szkolnej: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przedstawiciele społeczności lokalnej i placówek współpracujących z ośrodkiem w realizacji działań prozdrowotnych. Wśród gości znaleźli się Pani Aleksandra Sępoch - Wojewódzki Koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie, Pani Monika Tanikowska - Miejski Koordynator Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie w Lublinie, Pani dr Anna Prokopiak - Prezes Fundacji Alpha, Pan Marcin Rakowski - wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Lublinie, Pani Marzena Tytko - wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 40 im. Lubelskiego Lipca 1980 w Lublinie. Obecna była również Pani Dorota Mazurek - szkolny koordynator Zespołu ds. Promocji Zdrowia w SOSW nr 1 w Lublinie wraz z grupą uczniów. W wydarzeniu uczestniczyli także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 47 ze swoimi nauczycielami.
Szkolny koordynator Zespołu ds. Promocji Zdrowia, Pani Stanisława Ziółek, przedstawiła w formie multimedialnej prezentację osiągnięć szkoły w zakresie realizacji zadań: kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i zwiększanie aktywności fizycznej.
Ważną częścią imprezy było przygotowanie warzywnego dania przez uczniów z SOSW nr 2 w Lublinie, wspólnie ze starszymi kolegami z SOSW nr 1 i uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 47. Uczniowie, w czterech zespołach, wykonali warzywną sałatkę wykazując się wiedzą i umiejętnościami z zakresu zdrowego odżywiania się.
Impreza angażowała również publiczność, która śpiewała piosenkę o zdrowiu i ilustrowała ruchem przygotowywanie warzywnej sałatki.
Organizatorom imprezy w miłej, radosnej atmosferze udało się nie tylko zaprezentować dotychczasowe osiągnięcia w zakresie realizacji programu Szkoły Promującej Zdrowie ale przede wszystkim kolejny raz, promować wśród społeczności szkolnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie wiedzę o zdrowym stylu życia.

 

Galeria

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-01-09 10:46:12
Data publikacji: 2019-01-09 11:11:32
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Lalka-Barańska Elżbieta
Liczba odwiedzin: 5568