Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 53 w Lublinie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
23 listopada 2018

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 53 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Lublinie są już pełnoprawnymi uczniami. W dniu 22 listopada 2018 r., w siedzibie szkoły przy ulicy Głuskiej 5, odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To wyjątkowe wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji wśród całej społeczności szkolnej.
Na uroczystości obecni byli: Pani Elżbieta Lalka-Barańska - dyrektor Wydziału Edukacji Specjalnej i Wspomagania oraz Pani Aleksandra Sępoch – starszy wizytator z Kuratorium Oświaty, Pani Małgorzata Książek - inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, ksiądz Zbigniew Pietrzela - proboszcz z parafii rzymskokatolickiej Świętego Jakuba Apostoła, Pani Katarzyna Bednarczyk - Przewodnicząca Rady Rodziców, dyrektorzy i nauczyciele z lubelskich przedszkoli, rodzice i najbliżsi pierwszoklasistów oraz cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i pracownicy ze Szkoły Podstawowej nr 53.
Zgodnie ze szkolną tradycją pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, wspólnie śpiewali piosenki i tańczyli. Jednak najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani dyrektor Danuta Wach. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 53 . Swoją przysięgę złożyli również rodzice pierwszoklasistów oraz ich nauczyciele.
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i tarcze szkolne. Nie zabrakło też drobnych upominków dla wszystkich uczniów i prezentów od zaproszonych gości oraz wielu życzeń i gratulacji udanej edukacji w Szkole Podstawowej nr 53.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-11-23 09:00:43
Data publikacji: 2018-11-23 09:03:05
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Lalka-Barańska Elżbieta
Liczba odwiedzin: 3246