Minister Edukacji Narodowej ogłasza konkurs pn. „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodoryego – greckiego matematyka”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
22 października 2018

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów,

w związku z obchodami 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Grecji, Minister Edukacji Narodowej ogłasza konkurs pn. „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory'ego – greckiego matematyka” organizowany dla uczniów klas IV-VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, klas trzecich dotychczasowych gimnazjów oraz nauczycieli – opiekunów merytorycznych tych uczniów. Motto konkursu wiedzy o jednym z najwybitniejszych matematyków ubiegłego stulecia brzmi „Od wiedzy ważniejsza jest tylko wyobraźnia” i nawiązuje do zadań i celów realizowanych zgodnie z Programem rządowym "Aktywna tablica", zachęcając uczniów i nauczycieli do realizacji twórczych i innowacyjnych projektów edukacyjnych.

W ramach przygotowanego Konkursu zostanie wyłonionych do 28 grudnia 2018 r. trzech laureatów konkursu, którzy wraz ze swoimi nauczycielami - opiekunami merytorycznymi zostaną nagrodzeni wycieczką do Grecji.

Szczegółowe informacje o terminach, sposobie przeprowadzenia konkursu, w tym jego warunkach i sposobie rozstrzygnięcia są dostępne w Regulaminie konkursu. Informacja o konkursie jest dostępna na stronie: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/konkurs-men-wiem-wszystko-o-zyciu-i-dokonaniach-constantina-caratheodoryego-greckiego-matematyka.html#prettyPhoto.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-10-22 14:41:45
Data publikacji: 2018-10-22 14:43:06
Osoba sporządzająca dokument: Niderla Zbigniew
Osoba wprowadzająca dokument: Niderla Zbigniew
Liczba odwiedzin: 1031