Jesteś tutaj: Strona główna / Szkoła i organ prowadzący / artykuł

Włącz się do akcji "BohaterON w Twojej Szkole"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
04 października 2018

Już tylko jeden dzień został aby zapisać swoją szkołę do akcji "BohaterON". "BohaterON w Twojej Szkole" to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. Podjęte działania są odpowiedzią na ogromny sukces dwóch edycji projektu "BohaterON – włącz historię!", a w szczególności reakcją na rosnące zainteresowanie prowadzonymi w ramach akcji działaniami edukacyjnymi.
Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Tegoroczne rekrutacja szkół do projektu została podzielona na trzy obszary. Podział zależy od etapu kształcenia oraz typu placówki. Udział w akcji jest bezpłatny.
W tym roku rejestracja do projektu odbywa się poprzez stronę https://bohateronwtwojejszkole.pl/ i trwa do 5 października 2018 r.
Dla nauczycieli, którzy zgłoszą się do projektu, podobnie jak w ubiegłych latach, Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie wraz z pozostałymi organizatorami akcji zorganizuje jednodniowe seminarium. W Lublinie odbędzie się ono najprawdopodobniej 18 października 2018 r.
Zachęcamy szkoły do udziału!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-10-04 16:08:24
Data publikacji: 2018-10-04 16:08:48
Osoba sporządzająca dokument: Smutek Łukasz
Osoba wprowadzająca dokument: Smutek Łukasz
Liczba odwiedzin: 1090