Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
28 września 2018

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości - przedsięwzięcie, którego podjęły się szkoły i placówki oświatowe z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie, przeszło do historii. Uczniowie, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele lokalnych władz i goście honorowi  połączyli swoje siły, aby wspólnie ustanowić Rekord Polski.

Po weryfikacji materiałów dowodowych Biuro Rekordów ogłosiło rekordowy wynik - w największej w kraju próbie ustanowienia Rekordu Polski  na  najwięcej  osób  jednocześnie  tańczących  poloneza  w  wielu  lokalizacjach  udział  wzięło  aż  11 421  uczestników  ze  169  szkół  i placówek oświatowych z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie: https://biurorekordow.pl/rekord-polski-w-tanczeniu-poloneza-wiele-lokalizacji/

Potwierdzeniem ustanowienia Rekordu Polski jest Certyfikat Biura Rekordów, który otrzymała Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty.
Przypomnijmy, że Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to wydarzenie, które 8 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 zjednoczyło uczestników w ponad stu miejscowościach województwa lubelskiego. W próbie  ustanowienia  rekordu  wzięli  udział  uczestnicy z czternastu powiatów – zamojskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego, biłgorajskiego, lubartowskiego, puławskiego, ryckiego, łukowskiego, włodawskiego, łęczyńskiego, lubelskiego, chełmskiego, bialskiego i krasnostawskiego. Wśród 104 zgłoszonych lokalizacji były m.in.: Zamość, Lublin, Tomaszów Lubelski, Zwierzyniec, Chełm, Szczebrzeszyn, Hrubieszów, Biłgoraj, Puławy i Ryki.

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to projekt realizowany z inicjatywy Dyrektorów Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie - Pani Moniki Żur i Pana Tomasza Zielińskiego. Koordynatorką projektu była Pani Aneta Bartoszczyk - Trochimiuk – dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie.

Przedsięwzięcie odbyło się pod honorowym patronatem i z udziałem Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk, którzy odtańczyli poloneza w Zwierzyńcu.

Projekt Rekordowy Polonez to wspólny sukces uczniów, rodziców, nauczycieli – koordynatorów i dyrektorów szkół, dlatego wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie należą się gratulacje i podziękowania za wspaniałe uczczenie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz upowszechnianie tradycji narodowej wśród lokalnych społeczności.
Lista szkół biorących udział w próbie bicia rekordu.

Galeria

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-09-28 09:28:21
Data publikacji: 2018-09-28 09:38:01
Osoba sporządzająca dokument: Pawelec Marta
Osoba wprowadzająca dokument: Pawelec Marta
Liczba odwiedzin: 4949

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2018-10-05 14:51:23Noskowicz DariuszModyfikacja treściPoprzednia wersja