Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

List Wojewody Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
30 sierpnia 2018

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy
Nauczyciele, Pracownicy oświaty,
Rodzice i Uczniowie
szkół i placówek oświatowych
województwa lubelskiego

 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny i stajemy przed wyzwaniami wynikającymi z kolejnego etapu edukacyjnej drogi. Wszystkim podmiotom systemu oświaty: Uczniom, Rodzicom, Dyrektorom, Nauczycielom i Wychowawcom oraz pracownikom organów prowadzących szkoły serdecznie życzymy dobrego, efektywnego i satysfakcjonującego roku pracy.
Szczególne słowa na progu nowego roku szkolnego kierujemy do wszystkich Uczniów i Wychowanków: życzymy Wam spełnienia edukacyjnych marzeń, wiary we własne możliwości i wytrwałości w osiąganiu zamierzeń. Wyznaczajcie sobie ambitne cele, uczcie się pokonywać przeciwności, nie zrażajcie chwilowymi niepowodzeniami. Sukcesy trudno jest osiągać w samotności – życzymy zatem, aby wszyscy pracownicy Waszej szkoły, koledzy oraz rodzina zawsze dawali Wam niezbędne wsparcie w codziennej realizacji obowiązków.
Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pedagodzy – to dzięki Wam młode pokolenie uczy się, zdobywa ciekawość poznawczą, kształtuje społeczne kompetencje i obywatelskie postawy, to od Waszego dydaktycznego wysiłku zależy najpierw ich edukacyjny a potem zawodowy i społeczny sukces. Za efekty Waszej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, za wysiłek wkładany w realizację tego szczególnego posłannictwu, jakim jest praca w oświacie, pięknie dziękujemy oraz życzymy wielu kolejnych sukcesów, osiągnięcia zawodowej i osobistej satysfakcji. Niech nadchodzący rok szkolny przyniesie Wam same pozytywne doświadczenia i pozwoli spełnić wszystkie zamierzone cele.
Aby właściwie realizować edukacyjne zadania niezbędne jest wsparcie szkół przez różne środowiska, szczególnie domu rodzinnego uczniów. Nauczycielom i Rodzicom życzymy zatem dobrej i harmonijnej współpracy; niech wzajemna życzliwość oraz wspólna troska o dziecko sprzyjają budowaniu dobrej jakości pracy naszych szkół oraz przyniosą zadowolenie z efektów wysiłku wkładanego w kształcenie i wychowanie. Przedstawicielom samorządu terytorialnego i wszystkim podmiotom prowadzącym szkoły dziękujemy za organizacyjny i finansowy wkład w rozwój naszych placówek oraz wszystkie podejmowane działania wspierające pracę dyrektorów i nauczycieli. Życzymy realizacji inwestycyjnych planów oraz satysfakcji z poziomu realizowanych przez Państwa zadań oświatowych.

Rok 2018/2019 jest rokiem szczególnym – inaugurujemy go w roku 100.lecia naszej niepodległości. Jeszcze przed wakacjami szkoły podejmowały wiele inicjatyw związanych z tym jubileuszem; pięknie dziękujemy za wspaniałe koncerty, inscenizacje, rekonstrukcje historyczne, spotkania ze świadkami historii i rozgrywki sportowe. Wierzymy, że te cenne przedsięwzięcia będą z sukcesem kontynuowane w nowym roku szkolnym z licznym udziałem całego środowiska oświatowego. Są one nie tylko ważnymi lekcjami historii, świadectwem naszej pamięci i troski o narodowe dziedzictwo - to również budowanie wspólnoty i poczucia satysfakcji z dokonań minionych pokoleń. Łącząc inaugurację nowego roku szkolnego z rokiem jubileuszu niepodległości chcemy zaprosić młodzież na wyjątkowe wydarzenie – rozpoczęcie roku szkolnego z Inką. 90 lat temu – 3 września 1928 roku, również w poniedziałek, urodziła się Danuta Siedzik, późniejsza „Inka”, która stała się dla młodych ludzi w Polsce najbardziej rozpoznawalną postacią walk o polską suwerenność z czasów antykomunistycznego powstania. W rocznicę urodzin tej niezwykłej dziewczyny zapraszamy przede wszystkim jej rówieśników na monodram „Inka. Rzecz o Danucie Siedzikównie”. Spotkajmy się wszyscy 3 września o 17.00 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego!
Wszystkim pracownikom oświaty oraz sympatykom i przyjaciołom szkoły życzymy urzeczywistnienia marzeń o dobrej polskiej edukacji oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Z wyrazami szacunku


Lubelski Kurator Oświaty                                                                                                                         Wojewoda Lubelski

Teresa Misiuk                                                                                                                                              Przemysław Czarnek 

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-08-30 14:47:25
Data publikacji: 2018-08-30 14:52:14
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 5416

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2018-08-30 14:55:05Misiak JolantaModyfikacja treściPoprzednia wersja
2018-08-30 14:53:58Misiak JolantaModyfikacja treściPoprzednia wersja