Jesteś tutaj: Strona główna / artykuł

Program "Dobry Start"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
11 czerwca 2018

 

11 czerwca 2018 roku w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbył się briefing prasowy poświęcony rządowemu programowi „Dobry Start” z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Krzysztofa Michałkiewicza, Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk oraz pełnomocnika Wojewody Lubelskiego ds. rodziny Tomasza Pituchy.
Po briefingu minister spotkał się z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego oraz służbami wdrażającymi program Dobry Start (OPS, PCPR).
W związku z realizacją programu i prowadzoną akcją informacyjną Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wystosowały wspólny list do dyrektorów szkół, w którym zwróciły się z prośbą o aktywne włączenie się do działań informacyjnych dotyczących programu „Dobry Start”, tak aby informacja na temat możliwości uzyskania świadczenia trafiła do wszystkich rodziców i opiekunów uczących się dzieci. W liście podkreślono, że „dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia, zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia.

W załączeniu: list do dyrektorów oraz ulotka informacyjna
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-06-11 15:11:12
Data publikacji: 2018-06-11 15:13:07
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 1389

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2018-06-11 15:14:20Misiak JolantaModyfikacja treściPoprzednia wersja