Konkurs dla szkół: 100 projektów edukacyjnych na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
23 maja 2018

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w konkursie grantowym na realizację przez: szkoły podstawowe, gimnazja lub szkoły ponadgimnazjalne wydarzenia szkolnego pod hasłem: My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu i organizacji wydarzenia szkolnego poświęconego popularyzacji największych polskich osiągnięć ekonomicznych i gospodarczych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Pragniemy, aby innowacyjne rozwiązania, które przyczyniły się do gospodarczego rozwoju Polski, przejawy przedsiębiorczości, wynalazki i kluczowe inwestycje, o których musimy pamiętać, stały się źródłem inspirującej wiedzy dla młodego pokolenia. Dokonania ekonomiczne Polski z minionych 100 lat są jednocześnie doskonałą okazją do przygotowania niekonwencjonalnych, budzących zainteresowanie uczniów obchodów Święta Niepodległości w Państwa szkołach.

Spośród zgłoszonych propozycji NBP wybierze 100 projektów.
Maksymalne zaangażowanie NBP w projekt to 5000 zł na realizację wytypowanego w konkursie wydarzenia szkolnego.

W konkursie mogą wziąć udział jednostki samorządu terytorialnego pierwszego i drugiego szczebla, tj. gminy, powiaty oraz miasta na prawach powiatu, na terenie których znajdują się szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne oraz osoby fizyczne i osoby prawne uprawnione do reprezentacji szkoły niepublicznej (szczegółowe informacje w Regulaminie).

Prace konkursowe sporządzone na formularzu wniosku o dofinansowanie w wersji elektronicznej można przesyłać do 5 lipca 2018 r., na adres e-mail: mlodziez@nbp.pl

Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi we wrześniu 2018 r.

Informacja wraz z załącznikami o konkursie grantowym (formularze, regulamin) znajduje się na stronie internetowej : http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/2018/granty/main.html

W przypadku pytań, uprzejmie proszę o kontakt z koordynatorem projektu :

Maria Orzażewska

e-mail:mlodziez@nbp.pl

tel. 22 185 24 59

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-05-23 14:26:20
Data publikacji: 2018-05-23 14:29:52
Osoba sporządzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Osoba wprowadzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Liczba odwiedzin: 1306