Jesteś tutaj: Strona główna / Edukacja i kształcenie / artykuł

Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
11 kwietnia 2018

Panie/Panowie Dyrektorzy Przedszkoli, Szkół i Placówek Oświatowych

Świętokrzyski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza Państwa do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.
Konkurs z inicjatywy Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli dotychczas był realizowany w wymiarze wojewódzkim. Cieszył się dużym uznaniem w środowisku lokalnym, co stanowi przesłankę do nadania mu charakteru ogólnopolskiego.
Celem Konkursu jest promowanie i upowszechnianie przykładów nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii wykorzystywanych przez szkoły i placówki oświatowe w kraju.
Konkurs przeznaczony jest dla publicznych oraz niepublicznych szkół i placówek oświatowych (przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół branżowych, szkół zawodowych, techników, liceów).
Honorowy Patronat nad realizowaną inicjatywą objęła Minister Edukacji Narodowej - Pani Anna Zalewska oraz Wojewoda Świętokrzyski – Pani Agata Wojtyszek
W pierwszym etapie Konkursu w terminie do 10 maja 2018 r. szkoły i placówki oświatowe przesyłają formularze zgłoszeniowe (Załącznik nr 1 do Regulaminu) - (decyduje data wpływu na dziennik podawczy Kuratorium Oświaty w Lublinie) na adres Kuratorium Oświaty w Lublinie, ul. 3 maja 6, 20-950 Lublin.
Kuratorium Oświaty danego województwa dokonuje weryfikacji dokumentacji, a następnie w terminie do 14 maja 2018 r. przesyła formularze zgłoszeniowe (Załącznik nr 1 do Regulaminu) oraz zbiorcze zestawienie zakwalifikowanych szkół i placówek oświatowych (Załącznik nr 2 do Regulaminu) na adres Kuratorium Oświaty w Kielcach, Al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce.
Lista zakwalifikowanych szkół i placówek oświatowych zostanie opublikowana na stronie www.targikielce.pl w terminie do 18 maja 2018 r.
Zakwalifikowane do Konkursu szkoły i placówki oświatowe w terminie do 16 lipca 2018 r. przesyłają do oceny Komisji Konkursowej zadanie konkursowe, o którym mowa w załączonym Regulaminie.
Lista nominowanych szkół i placówek oświatowych zostanie opublikowana na stronie www.targikielce.pl w terminie do 17 września 2018 r.
Zgodnie z przyjętą formułą Ogólnopolskiego Konkursu Laur Michała Anioła wszystkie nominowane przez Komisję Konkursową szkoły i placówki oświatowe otrzymają prawo do tytułu Nominowany do nagrody Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.
W skali kraju przyznanych zostanie 48 nominacji – po trzy nominacje w każdym województwie.
Przyznane zostaną ogólnopolskie nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz trzy wyróżnienia.
Szczegóły przebiegu inicjowanego Konkursu znajdują się w poniżej zamieszczonych załącznikach.
Załączniki:
1. Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu LAUR Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła wraz z Załącznikami
2. Informacja o nagrodach
3. Folder Kongres Edukacji Przyszłości
Ogłoszenie listy zwycięzców/laureatów oraz wręczenie nagród odbędzie się 3 października 2018 r. podczas Finału i Uroczystej Gali, w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
Konkurs wpisany jest w wydarzenia edukacyjne, które będą odbywały się w Kielcach w ramach Kongresu Edukacji Przyszłości 3-4 października 2018 r.
Udział w Ogólnopolskim Konkursie Laur Michała Anioła oraz w Kongresie Edukacji Przyszłości jest nieodpłatny. Wszystkie szkoły i placówki oświatowe zgłaszające swój akces w Konkursie zostaną zaproszone do udziału Kongresie Edukacji Przyszłości.
Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w planowanym przedsięwzięciu edukacyjnym o randze ogólnopolskiej.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-04-11 16:08:31
Data publikacji: 2018-04-12 09:42:03
Osoba sporządzająca dokument: Smutek Łukasz
Osoba wprowadzająca dokument: Filipowska Beata - del
Liczba odwiedzin: 5121

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2018-04-18 12:25:04Smutek ŁukaszModyfikacja treściPoprzednia wersja