Jesteś tutaj: Strona główna / Rodzice i uczniowie / artykuł

VII Kongres Młodych Matematyków Polskich - możliwość zgłoszeń indywidualnych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
07 marca 2018

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk, przy współudziale Kolegium Dziekanów i Dyrektorów jednostek posiadających uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk matematycznych, organizują VII Kongres Młodych Matematyków Polskich.

Kongres odbędzie się w Lublinie w dniach 20-23 września 2018. Wezmą w nim udział najzdolniejsi, zainteresowani matematyką uczniowie liceów i techników z całej Polski. Podczas Kongresu będą oni mieli okazję zetknąć się z wybitnymi matematykami, usłyszeć specjalnie dla nich przygotowane znakomite wykłady, a niektórzy z nich wygłoszą własne referaty. W Kongresie weźmie udział około 250 uczniów reprezentujących wszystkie województwa. Większość z nich zostanie wytypowana przez wojewódzkie Kuratoria Oświaty. Organizatorzy chcą ponadto umożliwić każdemu uczniowi pasjonującemu się matematyką zgłoszenie chęci uczestnictwa w Kongresie poprzez przesłanie maila do dnia 30 kwietnia 2018 r. na poniższy adres:

rekrutacja@7kmmp.umcs.lublin.pl

Mail powinien zawierać list motywacyjny oraz ewentualnie propozycję wykładu (streszczenie lub prezentacja byłaby mile widziana), który kandydat chciałby przedstawić na Kongresie.

Uczniowie zgłaszający się indywidualnie, po zakwalifikowaniu przez Komitet Organizacyjny, zostaną dołączeni do grup wskazanych przez kuratoria. Koszty związane z uczestnictwem w Kongresie uczniów (zakwaterowanie, wyżywienie, materiały konferencyjne i inne atrakcje) pokryją organizatorzy.

Więcej informacji na stronie Kongresu: http://7kmmp.umcs.lublin.pl/

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-03-07 17:24:17
Data publikacji: 2018-03-07 17:25:29
Osoba sporządzająca dokument: Smutek Łukasz
Osoba wprowadzająca dokument: Smutek Łukasz
Liczba odwiedzin: 3539