Jesteś tutaj: Strona główna / Szkoła z życiem / artykuł

Gala wręczenia certyfikatów "LUBELSKIEJ SZKOŁY Z ŻYCIEM"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
03 grudnia 2016

54 SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE - 1620 POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU
2 grudnia 2016 r. w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów "Lubelskiej Szkoły z Życiem" zorganizowana przez Lubelskie Kuratorium Oświaty oraz Fundację DKMS, zajmującą się promocją ratowania życia ludzkiego poprzez dawstwo krwiotwórczych komórek macierzystych, jak również tworzeniem bazy dawców.
Gala była zwieńczeniem wspólnej akcji edukacyjno-informacyjnej zorganizowanej w dniach 3-21 października 2016 roku, w wyniku której młodzież z 54 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego zaangażowała się w projekt o nazwie "Lubelska #KOMÓRKOMANIA".
W wyniku ich działań do bazy Fundacji DKMS zarejestrowało się 1620 nowych potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych (w załączeniu wykaz szkół uczestniczących w akcji wraz z informacją nt. liczby osób, które zdecydowały się zarejestrować jako potencjalni dawcy).
Do akcji przyłączyły się także szkoły podstawowe, gimnazja, a nawet przedszkola, w których przeprowadzono działania informacyjno-edukacyjne dla uczniów i nauczycieli. Na podstawie scenariuszy zajęć lekcyjnych przygotowanych przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń uwrażliwiano uczniów na tematykę związaną z nowotworami krwi. obalając mity związane z ideą dawstwa szpiku.
- Dzisiaj mamy okazję przeżyć piękne chwile, bowiem spotkaliśmy się na wojewódzkiej
Gali podsumowującej współpracę Fundacji DKMS ze szkołami i jednostkami oświatowymi w
województwie lubelskim. (...) Zrozumienie i uwrażliwienie, jakim wykazali się
dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie lubelskich szkół i placówek
oświatowych sprawiło, że możemy być dzisiaj dumni, gdyż dzięki tej współpracy mamy kolejnych potencjalnych dawców szpiku. Jesteśmy z tego dumni - podsumowałaTeresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty, dodając - Dziś spotykamy się po to, by
sobie nawzajem powiedzieć wielkie "dziękuję", ale też wyrazić nadzieję, że
współpraca szkół województwa lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty z Fundacją DKMS będzie się dalej świetnie rozwijać.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2016-12-03 08:21:22
Data publikacji: 2016-12-03 08:21:22
Osoba sporządzająca dokument: Ćwiek Bożena
Osoba wprowadzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Liczba odwiedzin: 6703