"Check IT" - konferencja dla uczniów szkół ponadpodstawowych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
13 lutego 2018

Szanowni Państwo,

w dniu 6 marca 2018 r. Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin wraz z kołami naukowymi działającymi przy lubelskich uczelniach wyższych oraz specjalistami z branży IT organizuje w Lubelskim Parku Naukowo - Technologicznym piątą edycję konferencji pn. Check IT. Wydarzenie jest skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowch, w szczególności do klas o profilu informatyczno - technicznym.

W ramach wydarzenia odbęda sie prelekcje: "Kryptowaluty - technologia przyszłości", "Złam swój telefon czyli o bezpieczeństwie", "Jak zacząć IT", "Jak to robią blogerzy czyli social media", "Pierwsze kroki na uczelni". Ponadto przewidziane są warsztaty z zakresu informatyki oraz prezentacje zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Celem konferencji jest zainteresowanie młodzieży informatyką i kierunkami pokrewnymi, przekonanie uczniów, że warto studiować i pracować w Lublinie, a także podkreślenie atrakcyjności dynamicznie rozwijającej się lubelskiej branży IT.

Pragniemy zachęcić Państwa uczniów do udziału w organizowanym wydarzeniu. Jesteśmy przekonani, że będzie to cenne i pożyteczne doświadczenie pozwalające na poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu informatyki i nowych technologii. Będzie to również znakomita okazja do zapoznania się młodzieży z ofertą edukacyjną lubelskich uczelni wyższych.

Więcej informacji: http://www.checkit.lublin.eu/

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-02-13 11:19:39
Data publikacji: 2018-02-13 11:19:57
Osoba sporządzająca dokument: Niderla Zbigniew
Osoba wprowadzająca dokument: Niderla Zbigniew
Liczba odwiedzin: 481