Jesteś tutaj: Strona główna / Rodzice i uczniowie / artykuł

Akademia Młodych Humanistów wznawia zapisy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
16 stycznia 2018

 

„Akademia Młodych Humanistów” to program prowadzony przez Wydział Nauk Humanistycznych oraz Wydział Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Celem „Akademii” jest zapewnienie uczniom w szczególny sposób zainteresowanych kulturą, literaturą, językiem polskim, historią oraz filozofią indywidualnej opieki naukowej oraz dodatkowych możliwości kształcenia i wymiany doświadczeń. Program wspiera własną twórczość – naukową i literacką – uczniów, ich przygotowania do udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, stymuluje uczniowskie inicjatywy i projekty kulturowe, a także przygotowuje do studiów wyższych. Maksymalny czas udziału w programie to 6 semestrów a plan obejmuje 10 sesji warsztatowo-wykładowych w danym roku szkolnym.
Do udziału w programie zgłasza uczniów szkoła na wniosek nauczyciela polonisty (w wyjątkowych wypadkach uczeń może – za zgodą rodziców – zgłosić się sam, o ile przedstawi udokumentowane osiągnięcia w dziedzinie szeroko rozumianej kultury i dyscyplin humanistycznych).
Kwalifikacja odbywa się w trybie konkursu, w którym bierze się pod uwagę szkolne i pozaszkolne osiągnięcia kandydatów.

W załącznikach poniżej znajdują się podstawowe informacje na temat programu oraz formularz zgłoszeniowy. Nabór trwa do 15 lutego br. Szczegóły na temat "Akademii" - na stronie www.open.kul.pl/

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-01-16 10:16:24
Data publikacji: 2018-01-16 10:16:43
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 4737