Jesteś tutaj: Strona główna / Rodzice i uczniowie / artykuł

Ubezpieczenia szkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
18 sierpnia 2017

Lubelski Kurator Oświaty zachęca Państwa rodziców, dyrektorów i nauczycieli do zapoznania się z treścią Raportu Rzecznika Finansowego pt. „Ubezpieczenia szkolne” (w załączeniu), w celu wyeliminowania nieprawidłowych praktyk .
Przypominamy, że w obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych. Zatem umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną i może być zawarta wyłącznie z woli rodziców. Dotyczy to zarówno nieszczęśliwych wypadków zaistniałych w czasie zajęć edukacyjnych realizowanych na terenie szkoły, jak i w przypadku imprez i wycieczek szkolnych w kraju.
Wyjątek stanowią wycieczki lub imprezy zagraniczne, których uczestnicy muszą być ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie § 15 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2014 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-08-18 11:56:08
Data publikacji: 2017-08-22 12:48:41
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Lalka-Barańska Elżbieta
Liczba odwiedzin: 4024

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2017-08-23 10:04:26Sępoch AleksandraModyfikacja treściPoprzednia wersja