Kampania edukacyjna "Strażak uczy ratować"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
17 maja 2017

Informuję, że rusza nabór nauczycieli z województwa lubelskiego na szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach kampanii edukacyjnej "Strażak uczy ratować". Jak już informowaliśmy, kampania organizowana przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie skierowana jest do nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek i ma na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz jej usystematyzowanie, a także wytworzenie w nich pozytywnego nastawienia emocjonalnego, popartego poczuciem własnej skuteczności w tym zakresie. 6 godzinne bezpłatne szkolenia dla 15 osobowych grup szkoleniowych, odbywać będą się na bazie Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej woj. lubelskiego (od godz.900) wg. wskazanego harmonogramu. Oczekujemy, że efektem kampanii będzie m.in. zwiększenie poziomu bezpieczeństwa uczniów w sytuacji nagłego zagrożenia ich życia i zdrowia w szkołach, poprzez usystematyzowanie i podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności nauczycieli w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.
W zawiązku z powyższym, proszę Państwa Dyrektorów o kierowanie nauczycieli na ww. szkolenia zgodnie z potrzebami swoich szkół i placówek z uwzględnieniem podanych harmonogramów szkoleń. Zgłoszeń należy dokonywać drogą elektroniczną wyłącznie na adres e-mail: jerzy.surma@kuratorium.lublin.pl wg.wzoru - załącznik nr 1. Z uwagi na terminy i liczebność grup szkoleniowych, nabór będzie odbywał się w kolejności otrzymanych zgłoszeń.
W załączeniu pełny dokument Kampanii edukacyjnej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie pn.„Strażak uczy ratować” oraz harmonogram szkoleń w poszczególnych Komendach Powiatowych PSP.
Koordynatorem Kampanii „Strażak uczy ratować” jest Pan Jerzy Surma, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie (tel. 81 53 85 215, GSM 663 009 224).
(Uwaga - niniejsza informacja wraz załącznikami została przekazana Państwu za pośrednictwem GSOK)

 

Kurator Oświaty w Lublinie

Teresa Misiuk

 

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-05-17 10:59:58
Data publikacji: 2017-05-17 11:02:50
Osoba sporządzająca dokument: Surma Jerzy
Osoba wprowadzająca dokument: Surma Jerzy
Liczba odwiedzin: 913

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2017-05-17 13:08:34Misiak JolantaModyfikacja treściPoprzednia wersja