Uruchomienie II transzy podręczników

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
11 października 2016

 

Informujemy, że w strefie SIO2 (strefie dla zalogowanych) zostały udostępnione formularze umożliwiające złożenie:
– przez publiczne szkoły podstawowe i publiczne ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia zapotrzebowania na podręcznik zapewniany przez MEN;
– przez niepubliczne szkoły podstawowe i niepubliczne ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia Wniosku o wyposażenie w podręczniki:
· do klasy III szkoły podstawowej - część II.
Część II podręcznika składa się z 2 książek (edukacja zintegrowana, matematyka). Zamówienia składane będą na 2 książki dla każdego ucznia klasy III (komplet) oraz dodatkowo 4 książki na każdy oddział klasowy (2 komplety);
· do klasy II szkoły podstawowej - część II, ale tylko na brakujące egzemplarze podręcznika.
Część II podręcznika składa się z 2 książek (edukacja zintegrowana, matematyka). Zamówienia składane będą na 2 książki dla każdego ucznia (komplet), dla którego brakuje podręczników oraz dodatkowo 2 książki na każdy oddział klasowy (1 komplet).
Prosimy pamiętać, że zamawiają Państwo liczbę książek a nie kompletów.
Zbieranie Zamówień i Wniosków planujemy do 17 października 2016 r.
Zapotrzebowania i Wnioski na podręcznik do klasy I będą składane w ramach zamówień uzupełniających (jeśli będzie taka potrzeba), w związku ze znacznie mniejszą liczbą dzieci w klasach pierwszych od września br. niż liczba podręczników już dostarczonych do szkół w poprzednich dwóch latach.
W celu złożenia ww. zapotrzebowania przez szkołę należy skorzystać ze „strefy dla zalogowanych” portalu systemu informacji oświatowej, dostępnej pod adresem https://sio.men.gov.pl/dodatki/strefa/. Możliwość skorzystania ze strefy mają wyłącznie osoby posiadające aktualne upoważnienie do dostępu do bazy danych SIO oraz aktywny login i hasło. Ponadto zaleca się przy pierwszym wejściu na stronę składania zamówienia wyczyścić cache przeglądarki (skrót CTRL + F5).
Prosimy o składanie zapotrzebowania według następującej zasady:
Na podręczniki do klasy III i II należy złożyć odrębne zamówienie.
Podręczniki do klasy III:
liczba wszystkich uczniów klas III * 2 (podręcznik jest podzielony na 2 osobne bloki tematyczne) + liczba oddziałów * 2 (przysługują Państwu dwa rezerwowe podręczniki na oddział) * 2 (podręcznik jest podzielony na 2 osobne bloki tematyczne)
Przykład: zamawiamy podręczniki dla 65 uczniów w 3 oddziałach
65*2+3*2*2=142
Podręczniki do klasy II:
liczba uczniów klas II, dla których brakuje podręczników * 2 (podręcznik jest podzielony na 2 osobne bloki tematyczne) + liczba oddziałów * 2 (podręcznik jest podzielony na 2 osobne bloki tematyczne, przysługuje Państwu jeden rezerwowy podręcznik na oddział)
UWAGA! Nie należy składać zamówienia na podręczniki do klasy II, jeżeli dysponują Państwo wystarczającą liczbą egzemplarzy podręczników do klasy II część II.
Przykład: zamawiamy podręczniki dla 6 uczniów w 1 oddziale
6*2+1*2=14

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2016-10-11 09:20:04
Data publikacji: 2016-10-11 09:21:39
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 8556