Rekrutacja do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
01 marca 2016

Tematem tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży są Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Jak co roku, zachęcamy młodzież w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym do podjęcia działań na rzecz najbliższego otoczenia. Do udziału zapraszamy szczególnie tych, którzy są zainteresowani podtrzymaniem i rozpowszechnianiem tradycji narodowej i państwowej poprzez popularyzowanie wiedzy o miejscach pamięci mających znaczenie dla dziedzictwa oraz tożsamości lokalnej i narodowej. Oceniane będzie m.in. zaangażowanie, kreatywne myślenie i podejmowanie działań animacyjno-badawczych.

Rekrutacja potrwa do 15 kwietnia i ma na celu wyłonienie 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski, których członkowie spotkają się w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Dodatkową nagrodą dla najlepszych uczestników z każdego województwa będzie prawo udziału w komisji problemowej, która odbędzie się 15 maja.

Organizatorem XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a w gronie współorganizatorów znajdują się Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz po raz pierwszy – Instytut Pamięci Narodowej. Informacje dotyczące procesu rekrutacji i przebiegu sesji plenarnej publikowane będą na stronie internetowej projektu: https://sdim.sejm.gov.pl. Tam znajdzie się również Przewodnik XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży zawierający wskazówki dotyczące wykonania zadania rekrutacyjnego. W razie pytań dotyczących działania platformy i organizacji tegorocznej sesji prosimy o kontakt z koordynatorem XXII sesji SDiM Jakubem Rokickim, pod adresem e-mail sdim@sejm.gov.pl lub numerem telefonu (22) 694 28 10. W sprawach dotyczących realizacji zadania rekrutacyjnego informacji udziela Olga Tumińska, olga.tuminska@ipn.gov.pl, (22) 581 88 18.

 

https://www.facebook.com/sejmdzieciimlodziezy

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2016-03-01 13:42:31
Data publikacji: 2016-03-01 13:47:59
Osoba sporządzająca dokument: Płonka Sebastian
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 6523