Decyzją Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska 229 uczniów ze szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego w roku szkolnym 2024/2025 zostało uhonorowanych stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Wysokość stypendium Prezesa Rady Ministrów wynosi 500 zł miesięcznie i jest wypłacane w dwóch ratach, tj. do 30 listopada do okres od września do grudnia oraz do 30 kwietnia, z okres od stycznia do czerwca.
Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy.
| Podmiot udostępniający informację: | Kuratorium Oświaty w Lublinie |
|---|---|
| Data utworzenia: | 2024-10-02 09:33:42 |
| Data publikacji: | 2024-10-03 13:09:22 |
| Osoba sporządzająca dokument: | Wójcik Beata |
| Osoba wprowadzająca dokument: | Sępoch Aleksandra |
| Liczba odwiedzin: | 4475 |