Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

Zaproszenie dla Nauczycielek i Nauczycieli na webinarium z dr Anną Łosiak - geolożką planetarną

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
24 maja 2024

27 maja o godzinie 18:00 Centrum Nauki Kopernik i Esero-Polska zapraszają nauczycieli i uczniów zainteresowanych tematyką kosmiczną na bezpłatne webinarium z dr Anną Łosiak, geolożką planetarną z Instytutu Nauk Geologicznych PAN. Absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Michigan State University i Uniwersytetu w Wiedniu. Stypendystką Marie Skłodowska-Curie Actions, Fulbrighta i grantów NCN oraz Fundacji dla Nauki Polskiej. Badaczką powierzchni Marsa i małych kraterów uderzeniowych na Ziemi.

Spotkanie organizowane jest w ramach europejskiego wyzwania Moon Camp, które przenosi młodzież i jej opiekunów w świat projektowania baz kosmicznych oraz stacji orbitujących wokół globów innych niż Ziemia. 

Jak wybrać właściwe miejsce dla bazy kosmicznej i zaprojektować habitat? Pod jakim kątem analizować warunki panujące na wybranym globie, by właściwie opisać je w projekcie? Na te i wiele innych pytań odpowie ekspertka – dr Anna Łosiak.

link do transmisji webinarium na kanale YouTube: Spotkaj ekspertkę: Anna Łosiak, Gdzie zbudować bazę kosmiczną - YouTube

link do wydarzenia i transmisji webinarium na Facebook: Spotkaj ekspertkę: Anna Łosiak, Gdzie zbudować bazę kosmiczną | Facebook

Więcej o wydarzeniu: Spotkaj ekspertkę: gdzie zbudować bazę kosmiczną (kopernik.org.pl)

Źródło ESERO-Polska: ESERO-Polska | Pomysły na kosmiczne lekcje w szkole (kopernik.org.pl)
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2024-05-24 14:11:26
Data publikacji: 2024-05-24 14:11:50
Osoba sporządzająca dokument: Dariusz Noskowicz
Osoba wprowadzająca dokument: Dariusz Noskowicz
Liczba odwiedzin: 180