Spotkanie online promujące rezultaty projektu ME-Health (ERASMUS+)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
29 kwietnia 2024

Bazując na doświadczeniach z zakresu współpracy międzynarodowej oraz na naglącej potrzebie wsparcia zdrowia psychicznego młodzieży w czasie kryzysu sanitarnego, jaki stanowiła pandemia COVID-19, pięć regionów europejskich podjęło w 2021 r. decyzję o realizacji wspólnego projektu. Kondycja psychiczna młodzieży jest kluczowa dla społeczeństwa europejskiego. Sytuacje kryzysowe związane z pandemiami, konfliktami zbrojnymi, zmianami klimatycznymi oraz innymi wyzwaniami, odbijają się na formie psychicznej dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i całości społeczeństwa.  

Realizowany w latach 2022-2024 projekt ME-Health- Wsparcie zdrowia psychicznego młodzieży w dobie koronawirusa postawił sobie za cel wymianę doświadczeń m.in. w zakresie narzędzi mogących pomóc w walce z problemami psychologiczno-pedagogicznymi młodych ludzi. W związku z nadchodzącym zakończeniem projektu chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu online, na którym zostaną zaprezentowane rezultaty tego międzynarodowego partnerstwa oraz korzyści płynące z realizacji przedsięwzięć w ramach ERASMUS+. Spotkanie odbędzie się 10 maja br. o godzinie 10.00 na platformie MS Teams i jest kierowane do nauczycieli, pedagogów, psychologów, psychoterapeutów, rodziców, pracowników społecznych, studentów psychologii, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką projektu. W załączeniu program spotkania.

Rejestracja na spotkanie otwarta będzie do dnia 7 maja br. Po tym terminie do zgłoszonych uczestników zostanie przesłane zaproszenie na spotkanie.

REJESTRACJA (link otwiera się w nowym oknie)

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Kancelarii Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego: Panem Michałem Kasperukiem (michal.kasperuk@lubelskie.pl) lub Panią Moniką Rozembajgier (monika.rozembajgier@lubelskie.pl).

Projekt ME-Health powstał z inicjatywy Województwa Lubelskiego i skupia przedstawicieli administracji regionalnych z Kraju morawsko-śląskiego (Czechy), Regionu Grand Est (Francja), Styrii (Austria), Województwa Lubelskiego oraz szkół, poradni psychologiczno-pedagogicznych i stowarzyszenia rodziców z krajów partnerstwa. Ponadto partnerem stowarzyszonym projektu jest szkoła Rijn IJssel z Holandii.

Głównym celem ME-Health była wymiana dobrych praktyk w zakresie psychologicznych i pedagogicznych problemów, jakie dotknęły młodych ludzi w związku z epidemią COVID-19 i zmianami w edukacji z tym związanymi. Aby osiągnąć ten rezultat w ramach projektu odbywały się m.in. krótkie programy szkoleniowe dla przedstawicieli administracji regionalnych, nauczycieli, pedagogów, psychologów, dyrektorów szkół oraz rodziców (przedstawicieli organizacji pozarządowych). W wyniku działań projektowych wypracowany został przewodnik dla pracowników placówek o charakterze edukacyjnym pozwalający na identyfikowanie psychologiczno-pedagogicznych problemów młodzieży związanych z epidemią koronawirusa i zmianami w funkcjonowaniu systemu edukacji w czasie kryzysu sanitarnego w UE.

Projekt jest realizowany w okresie 1 lutego 2022 – 31 maja 2024. Kwota dofinansowania z programu ERASMUS + wynosi 160 845 €. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Województwo Lubelskie.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2024-04-29 09:50:12
Data publikacji: 2024-04-29 09:50:37
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 287