Program Akcelerator

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
05 kwietnia 2024

Szanowni Państwo,  

Informujemy, że wystartował nabór do trzeciej edycji Programu Akcelerator Fundacji Inter Cars. Na zgłoszenia kandydatek i kandydatów czekamy do 30 kwietnia

W tej edycji Program Akcelerator to stypendium w wysokości 9 000 złotych oraz rozbudowane wsparcie rozwojowe i edukacyjne dla uczennic i uczniów techników i szkół branżowych. Laureatki i laureaci stypendium, oprócz wsparcia finansowego, rozwiną i wzmocnią kompetencje przyszłości, biorąc udział w szkoleniach, kursach językowych i zjazdach. Będą również objęci opieką mentorów z Grupy Inter Cars i pojadą na letni obóz edukacyjny w czasie wakacji 2025. 

KTO MOŻE SIĘ ZGŁASZAĆ? 

·        O udział w Programie Akcelerator mogą ubiegać się ambitni i utalentowani uczniowie, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami oraz realizują pasje i zainteresowania związane z naukami technicznymi i inżynieryjnymi, w tym mechaniką samochodową, mechatroniką, elektroniką, automatyką, logistyką, informatyką i innymi dziedzinami związanymi z mobilnością, motoryzacją lub logistyką oraz planują dalszą edukację w tych kierunkach. 

·        Kandydatki i kandydaci powinni angażować się w działania na rzecz środowiska, społeczności szkolnej lub lokalnej, mieć doświadczenie w wolontariacie lub działalności charytatywnej.   

·        Do Programu mogą zgłaszać się uczennice i uczniowie techników i szkół branżowych, którzy w momencie składania wniosku uczęszczają do klas 2, 3 lub 4. 

 HARMONOGRAM 

·        1-30 kwietnia rejestracja wniosków na  www.fundacja.intercars.eu/akcelerator,  

·        Do 20 maja Fundacja poinformuje wnioskodawców o wynikach I etapu naboru, 

·        Do 31 maja zaproszeni do II etapu kandydaci przygotują krótki film oraz esej z prezentacją swoich osiągnięć,  

·        12 lipca Fundacja ogłosi nazwiska tegorocznych stypendystek i stypendystów – wszyscy, wraz ze szkolnymi opiekunami, zostaną zaproszeni do udziału w uroczystej inauguracji Programu w Warszawie po rozpoczęciu roku szkolnego 2024/2025.  

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2024-04-05 13:27:55
Data publikacji: 2024-04-05 13:28:32
Osoba sporządzająca dokument: Płonka Sebastian
Osoba wprowadzająca dokument: Płonka Sebastian
Liczba odwiedzin: 316