Kokurs „Lublin we wrześniu 1939 roku”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
29 listopada 2023

W imieniu Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie, 1 Wojskowego Szpitala  Klinicznego z Polikliniką w Lublinie, Muzeum Narodowego w Lublinie Oddział Martyrologii „Pod Zegarem” oraz Instytutu Historii UMCS zapraszamy do udziłau w konkursie „Lublin we wrześniu 1939 roku”
Konkurs ma na celu zainteresowanie młodzieży naszego miasta i regionu najnowszą historią. Polega na przesłaniu do organizatora w terminie określonym w harmonogramie pracy projektowej (w postaci plakatu, prezentacji, filmu, aplikacji, lub innej dowolnie wybranej) dotyczącej miejsc, osób i wydarzeń związanych z wrześniem 1939r. w Lublinie, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc związanych z walkami o obronę miasta podczas kampanii wrześniowej w formie wybranej z poniższych:
• „Lublin we wrześniu 1939 roku” Zabawa w przewodnika - przygotowanie trasy turystycznej z opisem;
• „Lublin we wrześniu 1939 roku” Wirtualny spacer po Lublinie (film, prezentacja multimedialna, aplikacja);
• „Lublin we wrześniu 1939 roku” Gra miejska;
Każdy z zespołów lub osoba indywidualna biorąca udział w konkursie dodatkowo wybiera imię (i uzasadnia swój wybór) dla 2 Koziołków (żołnierz i harcerz), które staną pod 1 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką  Lublinie. Propozycje mają nawiązywać do autentycznych postaci obrońców miasta z września 1939r.
Adresatami konkursu są uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych, mieszkańcy burs i internatów oraz studenci kierunków humanistycznych Miasta Lublin
Konkurs Honorowym Patronatem objęli: Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk, Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka oraz Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk.
Zgłoszenie się do konkursu polega na przesłaniu do organizatora w terminie do dnia 20 lutego 2024r. formularza zgłoszeniowego i  pracy konkursowej w formie elektronicznej na adres konkursowy@zsel.lublin.eu oraz w formie wydruku lub na nośniku elektronicznym na adres: Zespół Szkół Elektronicznych, ul. Wojciechowska 38, 20-704 Lublin z dopiskiem „Lublin we wrześniu 1939 roku” (szczegóły w regulaminie). Autorom najciekawszych prac sponsorzy konkursu obiecują cenne nagrody. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2023-11-29 11:48:12
Data publikacji: 2023-11-29 11:48:23
Osoba sporządzająca dokument: Płonka Sebastian
Osoba wprowadzająca dokument: Płonka Sebastian
Liczba odwiedzin: 255