VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa z sesją studencką „Teoria i praktyka adaptowanej aktywności fizycznej 2023”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
09 listopada 2023

Zakład Rehabilitacji i Fizjoterapii, Katedry Rehabilitacji i Fizjoterapii, Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Polskie Towarzystwo Naukowe Adaptowanej Aktywności Fizycznej zapraszają do udziału w VII Międzynarodowej Konferencji Naukowej z sesją studencką „Teoria i praktyka adaptowanej aktywności fizycznej 2023”. Konferencja odbędzie się w dniach 16-17 listopada 2023 r. w Lublinie.

Celem konferencji jest prezentacja wyników badań naukowych oraz interdyscyplinarna wymiana myśli i doświadczeń praktycznych w obszarze adaptowanej aktywności fizycznej (APA), sportu, turystyki oraz rekreacji terapeutycznej osób ze specjalnymi potrzebami. W programie Konferencji zaplanowano sesję plenarną z udziałem zaproszonych specjalistów z kraju i z zagranicy, sesje tematyczne (w tym studenckich kół naukowych i plakatową), warsztaty prowadzone przez praktyków specjalistów.

W ramach konferencji 17 listopada 2023 r. odbędą się pokazy tematyczne skierowane m.in. do szkół (uczniów, nauczycieli) w zakresie:
  • godz. 11:45 - 12:15 Pokaz łucznictwa (łuk bloczkowy) Dorota Dudka, Adam Dudka, reprezentanci Kadry Polski w parałucznictwie;
  • godz. 12:15 - 12:45 Pokaz walki szermierczej na wózkach Grzegorz Pluta, mistrz paraolimpijski, Jadwiga Pacek, reprezentantka Kadry Polski w szermierce na wózkach, Stefan Makowski medalista Igrzysk Paraolimpijskich.
Ponadto nauczyciele i trenerzy mogą wziąć udział w całej konferencji jako wolni słuchacze (bezpłatnie). Szczegółowy program konferencji w załączniku.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2023-11-09 13:56:56
Data publikacji: 2023-11-09 13:57:36
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 338