Jesteś tutaj: Strona główna / Szkoła i organ prowadzący / artykuł

„Nauka pływania” – spektakl finałowy projektu Młodzieżowej Sceny Andersena

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
30 października 2023

Teatr im. Hansa Christiana Andersena zaprasza na pokaz spektaklu „Nauka pływania” w wykonaniu młodzieży – uczestników projektu Młodzieżowej Sceny Andersena. Pokaz odbędzie się 31 października 2023 r. o godz. 17:30 w Dużej Kieszeni Sceny, 1 piętro, CSK, Plac Teatralny 1.

Spektakl premierowy będzie tłumaczony na PJM. Dodatkowo będzie przygotowana audiodeskrypcja i tłumaczenie na język ukraiński. Po spektaklu odbędą się warsztaty wokół spektaklu, które poprowadzi Katarzyna Kotarska z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Osoby zainteresowane obejrzeniem spektaklu proszone są o kontakt z panią Małgorzatą Adamczyk, koordynatorką projektu: edukacja@teatrandersena.pl, tel. 691912672.

Celem projektu „Młodzieżowa Scena Andersena” było stworzenie innowacyjnego spektaklu teatralnego z udziałem młodzieży, poruszającego treści i tematy faktycznie interesujące odbiorców i opierające się na ich rzeczywistych doświadczeniach, a następnie włączenie spektaklu w repertuar Teatru Andersena. Wyjątkowość tego działania opierała się na realnym włączeniu młodzieży w proces budowania Młodzieżowej Sceny Andersena i przetestowaniu nowego modelu współpracy pomiędzy teatrem a młodzieżą. Powstały spektakl zostanie zaprezentowany 3-krotnie i będzie połączony z warsztatami po spektaklu dla publiczności.

 
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2023-10-30 11:20:10
Data publikacji: 2023-10-30 11:20:47
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 1267