Jesteś tutaj: Strona główna / artykuł

List Lubelskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
12 października 2023

Szanowni Państwo
Nauczyciele, Wychowawcy,
Dyrektorzy szkół i placówek,
Przedstawiciele organów prowadzących,
Pracownicy oświaty
województwa lubelskiego
 

Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto przypominające o wielkiej wartości, jaką stanowi edukacja oraz o szczególnym posłannictwie i roli społecznej tych, którzy tę wartość urzeczywistniają swoją codzienną pracą. Tak, jak w czasach Komisji Edukacji Narodowej, do której dziedzictwa się odwołujemy, jak i później, w trudnych latach odbudowywania naszej państwowości, również dzisiaj edukacja jest wspólnym dobrem  a dbałość o wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia – dążeniem całego oświatowego środowiska oraz priorytetem wszystkich instytucji odpowiedzialnych za jej rozwój. W tym uroczystym dniu proszę Państwa o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń, pozdrowień i podziękowań.  Życzę, aby Państwa ważna społecznie i odpowiedzialna praca była powszechnie doceniana i szanowana a radość z osiągniętych celów przysłaniała trudy podejmowanych wyzwań. Przyjmijcie Państwo w dniu swojego święta życzenia sukcesów i poczucia satysfakcji z wypełniania wszystkich realizowanych zadań.

Serdecznie gratuluję wszystkim osobom odznaczonym i nagrodzonym; cieszę się, że wymagająca tak dużego oddania misja nauczania i wychowania została dostrzeżona i uhonorowana, życzę również, aby każdy kolejny dzień przekonywał Państwa o słuszności  wyboru zawodowej drogi a radość i zadowolenie towarzyszyły wszystkim wykonywanym zajęciom.

Wyrazy uznania kieruję do organów prowadzących oraz licznych instytucji wspierających szkoły, które postrzegają edukację jako priorytet; serdecznie dziękuję Państwu za zapewnianie coraz lepszych warunków nauczania i za zaangażowanie w rozwój naszej lokalnej oświaty. Proszę przyjąć życzenia zdrowia, wszelkiej  pomyślności w życiu osobistym oraz realizacji zawodowych planów. Niech Dzień Edukacji Narodowej i wszystkie dni roku szkolnego będą pełne optymizmu i pracy wykonywanej w poczuciu bezpieczeństwa i stabilizacji.

Z wyrazami szacunku

Lubelski Kurator Oświaty
/-/ Teresa Misiuk

 

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2023-10-12 14:37:57
Data publikacji: 2023-10-12 14:38:25
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 564