Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

Solve for Tomorrow - III edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
03 października 2023

Rozpoczyna się rekrutacja do drugiej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Solve for Tomorrow, który stawia na rozwój kompetencji przyszłości młodych ludzi, uczy myślenia projektowego i wspiera doradztwo zawodowe od strony praktycznej. Tegoroczna edycja uzyskała patronat Ministerstwa Edukacji i Nauki. 
 
Organizatorem programu jest firma Samsung, która zaprasza do udziału klasy VII-VIII szkół podstawowych, szkoły ponadpodstawowe, a także biblioteki, świetlice środowiskowe i domy kultury. 
 
Rekrutacja do III edycji Programu rozpoczyna się 18 września 2023 r., a cały harmonogram znajduje się na stronie https://solvefortomorrow.pl
 
Projekty finalistów drugiej edycji programu zostaną zaprezentowane podczas gali finałowej i nagrodzone w ostatniej fazie programu. Jak co roku Solve for Tomorrow stawia szczególny nacisk na edukację przyszłości, czyli zdobywanie przez młodzież kompetencji przyszłości. 
 
W odsłonie 2023/2024 czekamy na zgłoszenia w 4 obszarach: bezpieczeństwo, zdrowie, klimat i integracja. Działania w programie opierają się na metodzie design thinking, w której arkana wprowadzają doświadczeni trenerzy prezentując praktyczną stronę metody na zajęciach online i dodatkowych regularnych sesjach w finałowej części programu. 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2023-10-03 11:45:14
Data publikacji: 2023-10-03 11:45:19
Osoba sporządzająca dokument: Dudek Marek
Osoba wprowadzająca dokument: Dudek Marek
Liczba odwiedzin: 468