Jesteś tutaj: Strona główna / artykuł

Wydarzenie Passion for Watches-Antoni N. Patek

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
24 maja 2023

Szanowni Państwo,

W ramach obchodów 211 rocznicy urodzin Antoniego Norberta Patka – urodzonego w Piaskach Szlacheckich koło Lublina polskiego patrioty, powstańca listopadowego i działacza wielkiej emigracji, Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie
organizuje w dniach 16-17 czerwca 2023 r. wydarzenie PASSION FOR WATCHES – ANTONI N. PATEK.

Dwudniowe wydarzenie pt.  ”Passion For Watches”  będzie pierwszym z  cyklicznych, corocznych spotkań społeczno - edukacyjnych dla dzieci, młodzieży szkół ponadpodstawowych i wyższych oraz wszystkich interesujących się historią, kulturą i sztuką  związaną z zegarmistrzostwem.
Organizatorzy, poprzez zegarmistrzowskie warsztaty tematyczne, wystawy zegarów i zegarków, spotkania z aktywnymi zawodowo zegarmistrzami i kolekcjonerami, spotkania z autorami książek i wykłady poprowadzone przez naukowców m.in z Polskiej Akademii Nauk, chcą w różny sposób zaprezentować czym był i jak był postrzegany czas. Czym jest obecnie i jakie jest jego znaczenie w naszym codziennym życiu, w rozwoju nauk i rozwoju współczesnej techniki. Jaka była jego  rola kiedyś i jaka jest dziś w rozwoju społecznym i cywilizacyjnym na świecie.
Pierwszego dnia konferencji naukowej 16 czerwca 2023 r. profesor Stanisław Bajtlik opowie o podróżowaniu w czasie podczas wystąpienia „Czas przeszły, teraźniejszy i przyszły. Czym jest czas i dlaczego płynie?”
Eugeniusz Szwed, prezes Stowarzyszenia Miłośników Zegarów i Zegarków opowie jak odróżnić podróbkę od oryginału i nie dać się oszukać. Tymczasem Piotr Chmiel przeniesie uczestników do teraźniejszości i opowie o najnowszych modelach smartwatche. Podczas wydarzenia będzie możliwość porozmawiania z kolekcjonerami zegarków z całej Polski, którzy zaprezentują unikalne kolekcje budzików, zegarów kolejowych, zegarów rocznych, słonecznych oraz wielu innych ciekawych eksponatów. Uczniowie będą mogli także zaobserwować obrotowy ruch ziemi dzięki pokazom wahadła Foucaulta.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz program można znaleźć na stronie www.passionforwatches.pl

Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy do kontaktu:
Aleksandra Sadurska aleksandra.sadurska@lck.lubelskie.pl tel. 691 402 858
 

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2023-05-24 12:09:47
Data publikacji: 2023-05-24 12:18:04
Osoba sporządzająca dokument: Rybicki Marcin
Osoba wprowadzająca dokument: Ostrowska Marzanna
Liczba odwiedzin: 390