Jesteś tutaj: Strona główna / Nadzór / Wspomaganie / artykuł

Spotkanie informacyjno-doradcze w rejonach wizytatorskich

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
24 marca 2023

W dniu 17 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 47 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Lublinie dzięki gościnności dyrektora, p. Pawła Krysy odbyło się spotkanie informacyjno-doradcze. Skierowane było do dyrektorów szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących z gmin: Bychawa, Garbów, Jabłonna, Janowiec, Jastków, Konopnica, Końskowola, Krzczonów, M. Lublin, Milejów, Nałęczów, Puławy, Strzyżewice, Świdnik, Wąwolnica, Zakrzew znajdujących się w określonych rejonach wizytatorskich Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Spotkanie zostało podzielone na dwie części, z których w pierwszej odpowiednio st. wiz. Marek Dudek przedstawił procedurę opiniowania arkusza organizacji szkół na rok szkolny 2023/24, st. wiz. Janusz Zuń zaprezentował wyniki i wnioski z przeprowadzonych kontroli doraźnych w kontekście zgłaszanych skarg, zaś st. wiz. Ewa Walczak przybliżyła zadania nauczycieli specjalistów, w tym pedagoga specjalnego i psychologa. W części drugiej zaproszeni goście, p. Marzanna Rogowska-Dyrda, psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Lublinie zwróciła uwagę na źródła konfliktów, które pojawiają się w szkole, natomiast p. Jarosław Socha, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii ze Szkołą Podstawową nr 56 w Lublinie przybliżył strategie rozwiazywania sytuacji trudnych w szkole, a także wskazał elementy poprawnej mediacji.

Podsumowaniem całości było przedstawienie przez p. Beatę Kwiatkowską, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie dobrych praktyk związanych z praktycznym wykorzystaniem sprzętu i pomocy dydaktycznych pozyskanych w ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości".

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2023-03-24 10:47:19
Data publikacji: 2023-03-24 10:47:27
Osoba sporządzająca dokument: Dudek Marek
Osoba wprowadzająca dokument: Dudek Marek
Liczba odwiedzin: 2050