Jesteś tutaj: Strona główna / artykuł

Nowy program WFOŚiGW w Lublinie „Ekopracownia – zielone serce szkoły”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
28 lutego 2023

          W imieniu Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, uprzejmie informujemy, że już od 20 lutego 2023 r. szkoły z województwa lubelskiego mogą skorzystać z programu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”, w ramach którego otrzymają dofinasowanie na rozwój infrastruktury edukacyjnej. Dzięki temu wsparciu uczniowie zyskają przyjazne miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

          Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.


Zgodnie z harmonogramem konkursu, najpóźniej do końca maja 2023 roku z wybranymi placówkami zostaną podpisane umowy, a na początku czerwca rozpoczną się prace wykonawcze. Na terenie każdego powiatu powstaną co najmniej dwie pracownie szkolne: przyrodnicza oraz dotycząca odnawialnych źródeł energii.


          Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami Programu dostępnymi pod linkiem: nowy-program-wfosigw-ekopracownia-zielone-serce-szkoly.html

Galeria

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2023-02-28 13:07:51
Data publikacji: 2023-02-28 13:15:01
Osoba sporządzająca dokument: Krawczyk Barbara
Osoba wprowadzająca dokument: Żur Monika
Liczba odwiedzin: 2540