Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Surowce mineralne wokół nas – ich pochodzenie i wykorzystanie”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
27 lutego 2023

Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk (Kraków) zaprasza nauczycieli oraz uczniów klas podstawowych i ponadpodstawowych, a także dyrektorów szkół do zapoznania się z założeniami konkursu realizowanego w ramach projektu „Edukacja surowcowa elementem bezpieczeństwa surowcowego państwa”. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla Społeczeństwa, nr umowy NdS/539771/2021/2022.

Nadrzędnych celem projektu jest popularyzacja wiedzy o surowcach mineralnych i ich znaczeniu gospodarczym wśród dzieci i młodzieży. Krokiem do osiągnięcia wskazanego celu jest aktywizacja dzieci i młodzieży do poszerzania wiedzy w zakresie pozyskiwania i wykorzystania surowców mineralnych poprzez organizację konkursu we wskazanej tematyce.

Patronat nad konkursem objęły: Kopalnia Wapienia „Czatkowice” Sp. z o.o. (Grupa Tauron), Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera (Jaworzno) oraz Małopolskie Centrum Nauki COGITEN (Kraków).

Szczegółowe informacje oraz zasady konkursu zawarte są w Regulaminie oraz na stronie internetowej Organizatora: https://min-pan.krakow.pl/projekty/2022/08/05/edukacja-surowcowa/.

Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk zaprasza nauczycieli i dyrektorów szkół zainteresowanych współpracą i udziałem w konkursie.

Kierownikiem projektu oraz osobą kontaktową jest dr inż. Alicja Kot-Niewiadomska, tel.: 693 833 190, e-mail: a.kn@min-pan.krakow.pl.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2023-02-27 09:27:09
Data publikacji: 2023-02-27 09:30:18
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 1176