Jesteś tutaj: Strona główna / Edukacja i kształcenie / artykuł

Cykl szkoleń dla nauczycieli „Szlaki nadziei”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
21 lutego 2023

Lubelski Oddział IPN serdecznie zaprasza nauczycieli przedmiotów humanistycznych na cykl szkoleń pt. „Szlaki nadziei”. Spotkania odbędą się w terminie 14 i 26 marca 2023 r. w sali konferencyjnej IPN.

Edycja szkolenia w roku szkolnym 2022/2023 skupi się wokół Szlaku nadziei, który dla wielu Polaków rozpoczął się we wrześniu 1939 r. W ramach spotkań omówione zostaną nie tylko aspekty polityczne towarzyszące tworzeniu się Rządu na uchodźctwie. Przedstawione zostaną walki polskich żołnierzy o Narwik, Tobruk czy udział w Bitwie o Anglię. Poruszone zostaną zagadnienia związane z losem cywilów, deportowanych w głąb ZSRS. Cykl zamkną tematy związane z podpisaniem układu Sikorski-Majski i wynikającej z niego budowy polskiej armii w ZSRS.

Uczestnicy na zakończenie cyklu otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział. Po spełnieniu dodatkowych wymagań nauczyciele mogą uzyskać certyfikat. Szkolenia odbywają się w ramach porozumienia podpisanego w 2016 r. przez Instytut Pamięci Narodowej i Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Szerszych informacji w kwestii zapisów, harmonogramu i realizacji szkolenia udziela koordynator regionalny Katarzyna Syska. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego 2023 r. na adres e-mail: katarzyna.syska@ipn.gov.pl. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na szkoleniach, kolejność zgłoszeń decyduje o wpisaniu na listę uczestników.

Więcej informacji i formularz zgłoszenia na stronie:
https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/szkolenia-dla-nauczycie/szlaki-nadziei-armia-gen-ander/171148,Szlaki-Nadziei-Armia-gen-Andersa-zgloszenia.html

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2023-02-21 12:00:37
Data publikacji: 2023-02-21 12:00:44
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 3307