Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Stypendystom Ministra Edukacji i Nauki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
21 lutego 2023

W dniu 20 lutego 2023 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Stypendystom Ministra Edukacji i Nauki. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele władz centralnych, samorządowych, uczelni wyższych, parlamentarzyści z terenu województwa lubelskiego oraz nauczyciele i rodzice stypendystów.

Stypendyści odebrali dyplomy z rąk
posłów na sejm RP Moniki Pawłowskiej i Kazimierza Chomy, wojewody lubelskiego Lecha Sprawki oraz lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk. W uroczystości uczestniczył również wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.


Na rok szkolny 2022/2023 Premier Mateusz Morawiecki przyznał 313 stypendiów wyróżniającym się uczniom szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego,  z kolei Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek uhonorował stypendium 46 uczniów, którzy odnieśli największe sukcesy w nauce i sporcie, w tym w szczególności na szczeblu międzynarodowym oraz ogólnopolskim w roku szkolnym 2021/2022.


Uroczystość uświetnił koncert zespołu wokalnego „Dywizjon”, w skład którego wchodzą uczniowie Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie pod kierownictwem muzycznym pana Andrzeja Królikowskiego.


Wszystkim Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2023-02-21 11:52:18
Data publikacji: 2023-02-21 14:01:35
Osoba sporządzająca dokument: Wójcik Beata
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 3073