Konferencja informatyczna Check IT dla uczniów i nauczycieli

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
07 lutego 2023

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w ósmej edycji bezpłatnej konferencji informatycznej pn. Check IT organizowanej przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT. Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 marca 2023 roku w formie hybrydowej. Wydarzenie ma na celu poszerzenie wiedzy i zainteresowań uczniów z zakresu nowych technologii, promocję lubelskiej branży IT, a także zachęcenie młodzieży do studiowania kierunków informatycznych na lubelskich uczelniach.
Pierwszy dzień konferencji (7 marca br.) odbędzie się w formie stacjonarnej na terenie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego w Lublinie przy ul. Grottgera 2. Wspólnie z przedstawicielami lubelskich uczelni i specjalistami z branży IT przygotowano ofertę prelekcji oraz warsztatów m.in. z zakresu programowania, tworzenia gier komputerowych, modelowania 3D, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz kariery w branży IT. Prelekcje na auli będą dodatkowo streamingowane na  żywo i zamieszczone na kanale Lublin Miasto Inspiracji na platformie YouTube. W programie znajduje się także specjalna oferta prelekcji dla nauczycieli w Pokoju Nauczycielskim, poświęconych takim zagadnieniom jak: narzędzia wspomagające naukę programowania, znaczenie edukacji w zakresie robotyki, wykorzystanie nowych technologii w nabywaniu nowych kwalifikacji czy też potencjał branży IT w Lublinie. Całość wydarzenia uświetnią atrakcje w Strefie Gier takie jak pokazy dronów, robotów, okularów Oculus Rift, drukarek 3D i wiele innych ciekawostek technologicznych. Uczestnicy konferencji będą mieli dodatkowo okazję do zapoznania się z ofertą studiów informatycznych na lubelskich uczelniach i udziału w spotkaniach z przedstawicielami lubelskich firm z branży IT.
W ramach drugiego dnia konferencji (8 marca br.) odbędą się prelekcje i warsztaty online na takie tematy jak: grafika 3D, sztuczna inteligencja, metodyka SCRUM, boty w cyfrowym świecie, projektowanie obiektów mechanicznych w programie AutoCad, obsługa Systemu Informacji Geograficznej GIS, a także rola informatyki w matematyce oraz rozpoczęcie kariery w branży IT.
Szczegółowe informacje na temat konferencji, program, rejestracji uczestnictwa oraz regulamin znajdują się na stronie www.checkit.lublin.eu oraz w załącznikach poniżej.
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2023-02-07 07:48:29
Data publikacji: 2023-02-07 07:48:50
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 2424