XII edycja Konkursu "Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
20 stycznia 2023

Fundacja im. Kazimierza Wielkiego z Lublina, XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc. mjra H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz Stowarzyszenie im. Kazimierza Wielkiego z Lublina zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.
Konkurs od wielu lat jest organizowany przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Instytutu Pamięci Narodowej i 15 Kuratorów Oświaty.

Należy dokonać elektronicznego zgłoszenia uczestnictwa w konkursie na stronie: https://konkurswykleci.pl/zgloszenia z 2 załącznikami:

  1. skan oświadczenia o zgodzie rodziców na przetwarzanie danych osobowych dziecka. W przypadku pełnoletnich uczestników – zgoda uczestników na przetwarzanie danych osobowych;
  2. skan oświadczenia o zgodzie na upowszechnianie wizerunku. (Wzory oświadczeń są w załączeniu do niniejszego Regulaminu.)
Prace uczniów należy przesyłać do dnia 31 marca 2023 r. – w miesiącu obchodzenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wyniki zostaną ogłoszone 30 kwietnia 2023 r. To już XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, który jest kierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jest to największy pod względem ilości uczestników i najdłużej organizowany konkurs o tej tematyce. W zeszłym roku z całego kraju nadesłano ponad 1400 prac literackich, plastycznych oraz multimedialnych. Dzięki uczestnictwu w konkursie uczniowie szlifują swoje talenty artystyczne i literackie, poznają historię najnowszą Polski oraz uczą się samodzielnie pracować ze źródłami historycznymi. Uroczyste zgrupowanie laureatów XI edycji Konkursu planowane jest na 19 czerwca 2023 r. w Lublinie i będzie połączone z odwiedzeniem miejsc pamięci związanych z polskim podziemiem niepodległościowym po zakończeniu II wojny światowej. Wszelkie informacje o XII edycji Konkursu można znaleźć na portalu Konkursu: https://www.konkurswykleci.pl/kategoria/xii-edycja-konkursu/ oraz na stronie organizatora: https://www.fkw.edu.pl/xii-ogolnopolski-konkurs-zolnierze-wykleci-bohaterowie-niezlomni-2023-r/

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2023-01-20 13:42:26
Data publikacji: 2023-01-20 14:12:18
Osoba sporządzająca dokument: Rybicki Marcin
Osoba wprowadzająca dokument: Dudek Marek
Liczba odwiedzin: 3394